
In de weken voor Valentijnsdag is er weer een flinke stijging van online criminele activiteiten. “Wie hoopt op een teken van hun geliefde moet waken voor spam-mails met virussen in hun inbox”, zo laat Trend Micro weten. "De spam zal eruit zien als een leuke valentijnskaart. De eerste van dit soort berichten is inmiddels al gesignaleerd."
De voorspelling voor 2010 was al dat er een stijging van het aantal webbedreigingen op sociale-netwerksites zou komen. De populariteit van internetcommunities heeft een enorme vlucht genomen en gebruikers brengen veel tijd door op deze communitysites. Reden waarom cybercriminelen hun aandacht verleggen naar sociale netwerken.
Een van de grote gevaren op sociale-netwerksites is de groei van het
aantal te downloaden Apps. Op dit moment zijn er al 231
Valentijnsdaggerelateerde apps gesignaleerd op Facebook.
Met deze apps verdient de aanbieder geld per gedownloade, bekeken of
gebruikte applicatie. Om dit te kunnen registreren, zit er software in
deze apps, waardoor de aanbieder ze kan volgen. Dit maakt ze ook
uitermate geschikt om malware in te verbergen. Ditzelfde fenomeen deed
zich voor rond Kerstmis. De verwachting is dat gebruikers
geconfronteerd worden met zogenaamde verborgen functies op de
netwerksite, gratis diensten en producten, onduidelijke en extreem dure
abonnementen en valse acties voor het goede doel.
Via Mobilecowboys is te lezen dat het ook oppassen is voor valentijns-sms'jes.














![Cybercrime, weet jij wie jouw online buurman is? [Infographic]](http://cdn.dutchcowboys.nl/images/upload/cached/53246fc80c4ede2a9859b0589a7e645c6f5c10dd_127998_110_59_1.png)









