Iedereen kent wel de slimme horloges waarmee je je slaap kunt meten. Zelfs sommige slimme ringen kunnen het. Apple is van plan om het beschikbaar te maken op oordopjes. In een iets andere vorm.
AirPods worden elke keer dat er nieuwe exemplaren verschijnen wel steeds beter, maar er zijn al lange tijd geen heel marktveranderende factoren aan toegevoegd. Dat geldt niet alleen voor Apple’s oordopjes, maar voor alle oordopjes. Het lijkt erop dat Apple dat tij gaat keren door slaaptracking aan zijn oordopjes toe te voegen. Het is niet helemaal slaaptracking in de zin van: hoeveel uur heb je REM-slaap gehad, maar wel weten je oordopjes dat je in slaap bent gevallen.
Het idee is dat ze vervolgens vanzelf zorgen dat je muziek of podcast op pauze gaat. Het is nog niet duidelijk wat voor andere Apple-producten er nodig zijn om dit te laten werken. Sommige mensen denken dat er een Apple Watch voor nodig is, want die houdt immers de slaap bij, maar anderen denken dat Apple iets met zijn AirPods gaat doen om slaap waar te nemen.
Waarschijnlijk horen we het volgende week, want maandag vindt WWDC plaats, de conferentie van Apple waarbij het aankondigen doet over vooral de softwarekant. Zo zou het daar een nieuw hoofdgebaar uit de doeken doen waardoor je het volume kunt begrenzen wanneer je praat. Ook schijnt er een nieuwe microfoonmodus te verschijnen, namelijk studiokwaliteit geluid. Waarschijnlijk wordt daarmee nog mee ruisonderdrukking toegepast.
Je kunt ook iets anders nieuws verwachten, namelijk de optie om je iPhone- of iPad-camera aan te sturen met je AirPods. Je kunt dan bijvoorbeeld een foto maken door op het steeltje van je AirPods te tikken. Het is handig voor mensen die graag een selfie willen maken zonder dat hun arm erop staat.
Nieuwe AirPods worden in september verwacht, en aangezien WWDC echt in het teken staat van software, is het onwaarschijnlijk dat Apple ze nu al uit de doeken doet. Je leest het WWDC-nieuws maandagavond hier op DutchCowboys.