KPN, Service is een keuze!

KPN, Service is een keuze!

Gisteren presenteerde KPN haar jaarcijfers. In Nederland zijn er 300.000! klanten weggelopen. En volgens KPN willen de overgebleven klanten liever gratis Facebooken en WhatsAppen dan bellen of SMS-en. En dat terwijl concurrent Vodafone groeit als kool. En dat is niet gek. Vodafone bereikt nieuwe doelgroepen via bijvoorbeeld #TVOH, Formule 1 of Firestarters . De link naar Apps waar KPN zo bang voor is, staat bij Vodafone prominent bovenaan de website. Maar nog belangrijker, als Vodafone het over 'service' heeft dan bedoelen ze de wijze waarop klanten worden geholpen door bijvoorbeeld de Smartphone Crew. Als KPN topman Eelco Blok het over service heeft dan bedoelt hij de tekst die linksboven in het scherm van mijn telefoon staat als er geen bereik is. Hij heeft het wel over de dienstverlening die beter moet, maar gaat investeren in de kwaliteit van het netwerk en het afvloeien van personeel. 'De Nederlandse consument ziet KPN niet altijd als beste leverancier. Dat moet veranderen', zei Blok gisteren. Maar die consument kiest vooral op basis van een transparant aanbod, een 'bundelprijs' en de (snelle en adequate) service die daar daarbij hoort. Het draait allemaal om waargemaakte verwachtingen.

Voordat je iets kan doen op de KPN homepage moet je eerst kiezen 'ik ben consument' of 'ik ben een zakelijke klant'. Ik snap het niet meneer Blok?: ik ben alle twee maar ik ben vooral een mens en wil service. KPN zwabbert al tijden en krijgt daar nu de rekening voor gepresenteerd. Het verhoogde prijzen die het nu weer gaat verlagen. Het rekende af per seconde, daarna per minuut en nu weer per seconde. Noemt alles een "Goeie Deal" maar zegt niet waarom. 'Onbeperkt mobiel internet' houdt ook bij KPN gewoon op bij 500 MB per maand waarna je de rest van de maand op het met strafbankje tergend langzaam internet terecht komt. "Wilt u iets extra betalen om uw snelheid te behouden?" vergeet het maar. En zodra je de landsgrenzen over gaat wordt je helemáál uitgekleed.

Ik bezoek regelmatig de KPN winkels, als retail adviseur, maar vooral ook als klant. Aan de KPN winkels is de afgelopen jaren veel gesleuteld maar ze kunnen het suffe Primafoon imago niet van zich afschudden. De winkels zijn kostbaar ingericht met interactieve meubels en beeldschermen die van alles over de nieuwste toestellen en prijzen kunnen debiteren. Maar kijk je in de KPN winkel om je heen dan zie je altijd hetzelfde beeld: mensen die geërgerd staan te wachten! Uit vervelling spelen ze wat met de meubels maar ze weten allang waarvoor ze komen. Ze zijn voorbereid door internetbezoek of hun sociale omgeving. Ze hebben het personeel alleen maar nodig om dat administratief af te handelen of hebben hulp nodig om de boel aan de praat te krijgen. Er zit helemaal niemand zit te wachten op een winkel vol toestellen aan een kabeltje. Als KPN dat zou beseffen dan hadden de winkels fijne banken, gratis internet, lekkere koffie en nog meer zaken die het wachten aangenaam maken. Als vaste klant kreeg ik dan een proefabonnementje op Spotify en een foldertje voor de nieuwste Sonos waarmee je al die gestreamde muziek kan beluisteren.

Als je bij KPN directe service nodig hebt, dan kan je overigens naar een Business Centre! Dat is handig gevestigd midden op een industrie terrein buiten de stad. Moet je er heen, trek dan voor dit uitstapje gerust anderhalf uur uit. Het is daar echt 'old school' in de rij staan. En als je eenmaal aan de beurt bent bij de adviseur, dan maakt hij een notitie van je probleem en stopt die vervolgens in een rij met bakjes die door 'repair&go' meneer weer in volgorde van binnenkomst worden geleegd. Weer wachten dus. De daarop volgende de 5 weken reparatietijd van Blackberry zullen we KPN maar niet aanrekenen.....hoewel?

KPN loopt achter de muziek aan. Het kocht Telfort te laat, schatte de positie van Apple verkeerd in en mistte zo de trein waar T-Mobile al in zat. En dan hebben we het alleen over mobiel. Als KPN wil winnen dan moet het voorop lopen en innoveren. Niet door prijzen te verlagen maar juist door haar personeel in staat te stellen om klanten te plezieren en te verrassen. Met unieke abonnementen en onberispelijke service. Een service die in de winkel, op het internet, via sociale media en het call centre superieur en flexibel is. Waar je echt blij van wordt: "dat passen we voor u aan, fijn dat u nog langer bij ons blijft!". En wie daar niet op zit te wachten kan altijd terecht bij een prijsvechter.....Telfort?

Reacties (16)

    • Jan Willem Mulder

    Wat herkenbaar.
    Ik ben ook klant, maar blijkbaar particulier. De dienst Online Backup bestellen via je bestaande account gaat niet, want dat is een zakelijke dienst...
    Laat maar dan.

    Wo 25 jan 2012, 16:16 [reply]

    • Andre

    Goed artikel!

    Misschien moet meneer Blok dit even lezen http://www.zeromomentoftruth.com/

    KPN vertrouwd nog steeds teveel op de goede naam die ze hadden. Dat moet natuurlijk een keer fout gaan, aangezien de concurrentie niet stil zit.

    Wo 25 jan 2012, 16:17 [reply]

    • Roel Jacobs

    Goed stuk. KPN is naar mijn idee helemaal de weg kwijt. Ze hebben geen enkel idee wat de waarde van een 'vaste' klant is in de telefoniemarkt. Customer Relationship Management? Customer Lifetime Value? Helaas, KPN weet niet wat ze met de moderne consument aan moeten.
    Laatst nog gebeld met de klantenservice over onduidelijke facturen (0900 nummer: vind ik al geen service en kan naar mijn idee echt niet meer!). Na het sturen van vele klachten de medewerkster duidelijk gemaakt dat ik (lees: mijn ouders die al 30 jaar klant zijn van KPN) overweeg over te stappen naar de concurrent. Niet omdat deze enkel goedkoper is, maar ook uit principe! Antwoord: "tja.. ik mag u een gratis virusscanner aanbieden voor een half jaar, als u bij ons blijft". Op mijn vervolgvraag: "wordt die 'gratis' virusscanner' na een half jaar stilzwijgend verlengd tegen een veel te duur tarief?" wist ze mij geen antwoord te geven. Blijkbaar zat ze er niet zo mee...
    Ik vraag me echter af in hoeverre de Vodafone's, T-mobiles en Ziggo's verschillen van KPN. Bijna al deze dienstverleners zien service eerder als een last dan een kans om zich te onderscheiden. Wat een kortzichtigheid!

    Wo 25 jan 2012, 16:50 [reply]

    • Margreet

    Heel scherp geformuleerd. Wel een kanttekening bij je opmerking over de Primafoon winkel. Het klopt, het is dramatisch, maar KPN maakt zich daar niet als enige schuldig aan. Waar je bij KPN staat te wachten omdat KPN nu eenmaal een groot klantenbestand met vaste lijnen heeft geërfd, wordt je bij de andere winkels, of het nu Vodafone of een Phonehouse is, snel te woord gestaan door nog snellere verkopers maar uiteindelijk nooit echt geholpen.

    Al met al plekken waar ik zo min mogelijk probeer te zijn.

    Wat dat betreft staat de offline ervaring in schril contrast met de online ervaring met zowel Vodafone, T-Mobile en de "online only" prijsvechter Ben. www.ben.nl doet het wat mij betreft goed online. Aangenaam verrast.

    Wo 25 jan 2012, 18:53 [reply]

  • Herkenbaar! Er zijn weken overheen gegaan om een simpele ADSL aansluiting voor elkaar te krijgen in mijn woning. Wel 30 keer met de klantenservice gebeld en iedere keer lag het toch weer aan mij en moest ik meer geduld hebben, het zou vanmiddag echt werken! Na twee weken bleek ik verkeerd zijn aangesloten... Ook ben ik naar een Business Center verwezen in die tijd want zij zouden een tijdelijk mobiel internet hebben. Daar helemaal heen gegaan met het OV (was niet echt te doen aangezien het buiten de stad lag), na wachten werd me vriendelijk verteld dat zo'n abonnement niet bestaat. Had ik waarschijnlijk verkeerd begrepen van de KPN helpdesk.. aaaah! Met dit soort service ga ik na de verplichte 12 maanden meteen naar de concurrent.

    Wo 25 jan 2012, 19:29 [reply]

  • Goed artikel

    Wo 25 jan 2012, 20:53 [reply]

    • Henri Groenewold

    Ontzettend herkenbaar stuk, en dan stap je over naar een andere profider omdat KPN de service die ik nodig had domweg gewoon niet leveren kon in mijn postcodegebied, krijg je een noete van 560,= euro omdat het nog een maand binnen een contracttermijn was. Ik ben helemaal klaar met KPN

    Wo 25 jan 2012, 21:35 [reply]

    • eugene

    Fan-tas-tisch. Een spiegel voor veel bedrijven.

    Do 26 jan 2012, 09:14 [reply]

    • harriet

    je begrijpt niet dat een bedrijf dat zich zo hooghartig en klant-vijandig opstelt als KPN niet allang failliet is - van enige interesse in mensen is inderdaad al lang geen sprake meer bij KPN - vijf jaar geleden heb ik ze voor de rechter moeten dagen (de zitting werd een dag van te voren van de rol gehaald omdat ze toch nog over de brug kwamen) om een adsl-verbinding te kunnen beëindigen... overigens, over service gesproken: herinneren wij ons niet een akkefietje van een bekende cabaretier en T-mobile?

    Do 26 jan 2012, 14:57 [reply]

    • John

    Vodafone doet dat beter inderdaad. In het verleden wel eens een mindere ervaring gehad echter nu via zakelijk specialist een topervaring. Ik heb maar 1 aansluiting echter kan rechtstreeks bellen en mailen met mijn eigen accountmanager. Warme douche !

    Do 26 jan 2012, 15:09 [reply]

  • Dank voor alle reacties vooral via DC en Twitter. Het was niet mijn bedoeling maar met KPN raak je blijkbaar al snel een open zenuw. Terecht twijfelen veel mensen of andere providers beter zullen zijn. Maar het heeft er alle schijn van dat enkele daar wel in slagen. KPN had een enorme voorsprong en heeft die vergooid (klassiek voorbeeld van industriële inertie?).

    Ik wilde vooral duidelijk maken dat ik het streven naar excellente service en het 'empoweren' van medewerkers mis in de uitspraken van Blok. KPN levert wel producten en hardware maar hoeft ze niet meer te verkopen, dat doen de fabrikanten wel. Waarom richt je je winkels en service apparaat daar dan niet op in?

    KPN is een dienstverlener (service provider...) en moet klanten verwennen met unieke beleving en superieure service. Dat is voor ieder bedrijf een hele klus maar als je weer nr 1 wil worden is het een keiharde voorwaarde!

    Do 26 jan 2012, 16:19 [reply]

    • Eclectic

    Ik kan je verzekeren dat bij Vodafone service voorop staat. Vodafone NL heeft niet voor niets een heel gebouw in Maastricht zitten waar zich de hele Klanteservice bevindt. Ik heb er 3 maanden gewerkt voordat ik vanwege mn studie moest afhaken, maar als er 1 provider is die zijn klantenservice vrijwel perfect voor elkaar heeft is het Vodafone wel

    Do 26 jan 2012, 16:47 [reply]

  • Ik zag van de week op RTL Z een stukje waarin meneer Blok iets mocht vertellen over waarom het zo slecht ging met KPN. Uit de paar zinnen die hij kwijt mocht kreeg ik heel sterk de indruk dat hij klanten maar een stelletje lastige zeurders vond..

    Heb er erg hard om kunnen lachen, mij was het meteen duidelijk waarom het zo slecht ging met KPN

    Vr 27 jan 2012, 12:42 [reply]

    • Frank

    De service van KPN is gewoonweg beroerd. Neem je een iets duurder abonnement omdat er gratis Spotify bij zit. Inmiddels diverse telefoontjes verder ( € 0,10 per minuut, inmiddels zo'n € 10,- aan extra kosten) en ruim twee maanden later lukt het KPN maar niet om een activeringscode voor Spotify te sturen. Wannneer het wel lukt kunnen ze niet zeggen. Als je epje ongenoegen hierover laat blijken worden raken ze meteen geirriteerd, terwijl ik als klant recht heb om geirriteerd te zijn, lijkt mij. Op diverse fora blijkt dat ik niet de enige ben met dat probleem.

    Vr 27 jan 2012, 18:26 [reply]

    • Harm

    Herkenbaar als oud-KPN klant. Maar ik geloof niet dat Vodafone dat beter doet. Als er iets is met één van onze toestellen, en dat is toch minstens 6x per jaar, dan kan ik nergens heen bellen maar moet naar de winkel in de stad. Tot vorig jaar kon ik de winkel nog bellen, maar dat hebben ze nu 'verbeterd'.

    Zo 29 jan 2012, 14:19 [reply]

    • Niels

    een positief signaal?? KPN: wennen aan MB's

    http://www.dutchcowboys.nl/videochannel/advertising/
    3679

    Vr 3 feb 2012, 15:44 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Populairste artikelen

Headlines

© 2004-2011 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap