Lego f1

LEGO was er ook in Zandvoort met een racepak vol Botanical tulpen

Automotive24 aug , 14:30doorLaura Jenny
LEGO was een paar races geleden heel erg aanwezig tijdens de Formule 1, maar in Zandvoort was het blokjesmerk er ook. Alleen in een iets andere hoedanigheid, namelijk bij de F1 Academy. Esmee Kosterman, de Nederlandse coureur, is de allereerste rijder voor LEGO Racing en ze kwam dan ook met een opvallende outfit.

LEGO Botanicals op de grid

LEGO laat weten: “Voor de nieuwe livery, helm en racepak van Esmee liet het LEGO designteam, onder leiding van de Nederlander Ashwin Visser, zich inspireren door de onlangs gelanceerde LEGO Botanicals Boeket met Tulpen set. Want zeg je Nederland, dan zeg je natuurlijk tulpen. Het eindresultaat?Een helm en racepak versierd met tientallen tulpen, de Nederlandse vlag en een leeuw om haar thuisland te eren. Ook de livery is in een typisch Nederlands jasje gestoken: een tulp gemaakt van LEGO stenen floreerde op de neus van de auto onder haar racenummer, terwijl de rest van de bestickering LEGO geel bleef. Op Esmees racepak was bovendien haar naam gespeld met de LEGO stenen in het unieke tulpen-thema.”
LEGO Auto
LEGO-designer Ashwin Visser was betrokken bij deze uitdossing en hij geeft aan dat tulpen natuurlijk onlosmakelijk met Nederland zijn verbonden. Maar de standaard livery is geel, waardoor het ontwerp uiteindelijk gericht is op de achterkant van de auto met subtiele kleurveranderingen. Er is samengewerkt met Esmee om het design te maken, maar ook voor Visser was het bijzonder: het is zijn grootste LEGO-project tot nu toe.
esmee

LEGO-F1-wagen

Op circuit Zandvoort konden mensen ook hun eigen LEGO-tulp bouwen en daar deelden Esmee en Ashwin ook gesigneerde stickers en posters uit. In de Fan Zone konden bezoekers de Home of LEGO F1 Experience en de geschiedenis van de LEGO F1-partnerschap bezoeken. Ook was de LEGO Speed Champions F1 ACADEMY LEGO Racewagen set te bewonderen, ontworpen door vrouwelijke ontwerpers om jonge meisjes te inspireren om deel te nemen aan motorsport. Ook was er een DJ-booth van LEGO-stenen en ontvingen de top 3-winnaars van de F1 ACADEMY een op maat gemaakt boeket van LEGO-tulpjes.
LEGO Driver Esmee Kosterman: “Vorig jaar bemachtigde ik de Wild Card voor deze race en mocht ik rijden voor de ogen van mijn landgenoten, een mega bijzondere ervaring. Dat ik nu onderdeel ben van de grid en uitgerust ben met een typisch Nederlandse LEGO livery, helm en racepak die ik mee heb mogen ontwerpen, maakte dit jaar extra speciaal. Ik hoop dat ik een voorbeeld mag zijn voor jonge meiden met ambitie. Geen droom is te gek, zolang je maar in jezelf gelooft.”
Formule ladies
Esmee bereikte op de reverse grid race een vierde plaats en zondag was er een tweede race waar ze de tiende plaats bereikte. We hopen nog veel van Esmee te gaan zien.
Deel dit bericht

Loading