Siri zou persoonlijker worden en slimmer, maar we hebben daar nog weinig van gezien. Waar Apple in 2024 nog sprak over de slimmere Siri, daar lijkt het er nu vrij stil over. Nu blijkt zelfs dat deze betere Siri pas in de lente komt. In 2026 dus.
Apple beloofde vorig jaar al dat Siri een enorme upgrade zou krijgen met iOS 18, maar het lijkt erop dat dat eerder iOS 26 zal worden. Hoewel, ook op WWDC hebben we eigenlijk weinig gehoord over Siri. De spraakassistent van Apple was altijd heel populair, maar ze wordt inmiddels aan alle kanten ingehaald door AI-assistenten zoals die van OpenAI (ChatGPT) en Google (Gemini). Apple loopt achter als het om kunstmatige intelligentie gaat. Mogelijk omdat het het helemaal tot in de puntjes wil perfectioneren, maar het is de vraag of het niet iets te laat aanschuift aan tafel. Het ‘eten’ lijkt al verdeeld te zijn.
Waarschijnlijk verschijnt de persoonlijkere, betere Siri pas wanneer iOS 26,4 op de markt komt. Dat we nu bij iOS 18 zitten betekent overigens niet dat we nog heel lang moeen wachten: vanaf deze herfst zal Apple zijn iOS-updates geen gewone cijfers meer meegeven maar cijfers corresponderend met het jaar waarin ze vooral gebruikt gaan worden, wat betekent dat de aankomende iOS-upgrade die in september wordt verwacht iOS 26 zal heten. Maar we moeten nog wel door iOS 26.1, 2 en 3 wachten tot de slimme Siri van de partij is.
Dat is althans wat het doorgaans goed geïnformeerde Bloomberg laat weten. De nieuwe Siri schijnt in staat te zijn om je persoonlijke informatie te begrijpen en mee te nemen in adviezen die ze geeft. Zo begrijpt ze wat er op je scherm gebeurt en kan ze op basis daarvan vragen beantwoorden en acties uitvoeren. Ben je bijvoorbeeld vegetarier, dan kan Siri daar rekening mee houden als ze je een restaurant aanraadt. In maart zei Apple dat het wat langer ging duren om Siri die upgrade te geven. Maar die ‘het gaat langer duren dan we dachten’ wordt wel vrij extreem: waarschijnlijk gaat het wel een jaar langer duren dan ze dachten.
Verder zijn er niet heel veel voorbeelden van wat je daar precies van kan verwachten. We kunnen ons er op basis van andere AI wel een voorstelling van maken. Zo heeft Google zijn Gemini zover dat het in Gmail niet alleen mails kan opstellen voor je, maar je ook kunt vragen hoe laat je ook weer met Lisa gaat lunchen en waar. Hij begrijpt de context uit emails en dat is een handige toevoeging. Of Siri ook zulke integraties krijgt binnen Apples software moet haast wel, maar het zal waarschijnlijk nog even duren voordat we hier uitsluitsel over hebben.
Ook zit Apple wel in een lastig pakket: niet alleen wordt de verwachting van slimmere Siri hoger omdat het blijkbaar tot in de puntjes wordt uitgewerkt: het kan dus ook niet allerlei dingen binnen die update weer later laten komen, want mensen zullen geen afgeslankte versie willen na zo lang wachten. Helemaal omdat de concurrentie Apple al flink voorbijstreeft.
Het is te hopen dat we er op zijn minst vanuit Apple meer van gaan horen in de komende periode, maar het zal ons niets verbazen als het daarmee wacht tot de nieuwe iPhone-aankondiging in september en misschien nog wel langer.