We zien steeds meer grote bedrijven die zich op de humanoïde robots storten en het is dan ook niet vreemd dat die robots steeds meer kunnen. Ze kunnen zelfs zoveel dingen doen dat er nu Olympische Spelen komen voor de mens-achtige mecha’s.
De locatie van de Olympische Spelen voor robots is niet heel verrassend: Beijing. Dat is dezelfde plek als waar recent een hele horde robothardlopers meedeed aan een halve marathon. Ze doen allerlei sporten zoals we die kennen van de menselijke Olympische Spelen. Er zijn maar liefst 19 verschillende onderdelen in drie categorieën. De robots doen aan gymnastiek, voetbalwedstrijden, hardlopen en verspringen. Ook dansen (solo en in groepsvorm) behoort tot de sporten en dan is er nog een speciale robotcategorie waarin het meer om de praktijk gaat.
Die praktijktaken zijn bijvoorbeeld hoteldiensten verlenen, ziekenhuistaken doen en zware dingen verplaatsen. Er zijn ook onderdelen voor robots die niet humanoïde zijn, zoals basketbal, tafeltennis en badminton. Zou deze robot ook meedoen? In ieder geval moeten alle robots die aan deze Spelen meedoen helemaal zelf opereren, dus er mag geen markering worden aangebracht op het veld en ze mogen ook alleen op veilige energiebronnen werken.
Het gaat niet alleen om het wedstrijdelement per sport, maar vooral om het laten zien wat robots allemaal al kunnen. In China zijn mensen al veel verder met het samenleven met robots: hoewel dat nog niet op grote schaal gebeurt, merk je dat het land er veel meer mee bezig is, ongetwijfeld mede omdat er ook veel robotica wordt ontwikkeld in China. Ook in fabrieken, en die zijn er veel in China, werken mensen veel samen met robots. Ze geven iets aan een robot en die geeft het weer aan de volgende persoon door.
Het is natuurlijk geen officieel Olympisch evenement, maar dat mag de pret niet drukken. De World Humanoid Robot Games vinden plaats van 15 tot en met 17 augustus. En dat is wel tof, er wordt ook gebruikgemaakt van echte Olympische locaties: het nationale schaatsstadion en het nationale stadion. Die laatste heet ook wel het Vogelnest, omdat het daar erg op lijkt. We zijn benieuwd waar de medailles van zijn gemaakt, die van ons zijn van metaal, waar zouden de robots dan mee gaan lopen?