Is de tijd van Full RSS feeds voorbij?

Is de tijd van Full RSS feeds voorbij?

Ik kwam de vraag over RSS deze week tegen in Informationweek. Allen Stern schrijft “Als Social Media uitgroeit naar de belangrijkste traffic-driver voor blogs en websites, zal 2010 dan het einde zijn van de Full-RSS-feed?".

Sites als Informationweek zelf maar ook bijv. de New York Times bieden zeker geen Full RSS. Lezers moeten het doen met headlines en openingsteksten dit in tegenstelling van heel wat Blogs welke nog wel Full RSS aanbieden. Hier bij DutchCowboys geldt hetzelfde, wel de openingstekst en deze al of niet aangevuld met een foto of video.

Sinds de komst van Social Media maken de meeste websites die met nieuwsvoorziening bezig zijn graag gebruik van de mogelijkheid om hun headlines over meerdere Social Media sites heen te publiceren. En dit is in vrijwel alle gevallen letterlijk alleen de headline mede aangevuld met een short–url (o.a. Bit.ly/TinyUrl).

Wie meent dat dit niet genoeg is en dat je net als bij Full RSS alle data moet meeplaatsen komt bedrogen uit. Gebruikers en bezoekers van Social Media sites als Twitter, Friendfeed en Facebook accepteren zonder morren de kopregels en klikken volop door. Daarmee neemt ook de populariteit van RSS lezers af en is de stelling dat je voor loyalty wel degelijk Full RSS moet bieden niet langer waar. Ook zien wij zelf ook een enorme groei in mobiel gebruik, een plek waar je wel je content volledig toont maar welke wordt beperkt in doorlinken omdat veel websites nog niet voor mobile geoptimaliseerd zijn.

Uitgevers zullen met deze teksten opgelucht adem halen omdat het fenomeen Full RSS altijd een doorn in hun oog is geweest. De auteur stelt aan het eind nog wel de mogelijkheid voor om de feed alleen tegen betaling (1 euro) beschikbaar te stellen maar dat nu een goed idee, I don't think so.

2d600050395e57e734f486cf6df66dec7accd832_42066_90_90_1Henk de Hooge

is oprichter en hoofdredacteur van Dutchcowboys. Daarnaast is hij online-uitgever, internet entrepreneur en MD van Red Banana, een creatief online-marketing bureau. Henk volgen kun je via Twitter @Henkey via zijn Facebook pagina en Google+

Reacties (9)

    • Prometheus

    Jammer. Ik check altijd nog mijn RSS-feeds en vind het erg fijn als ze full-text zijn en niet alleen headlines. Sommige (nieuws)website doen niet aan het posten van full-text stukken, maar een site zoals Bright.nl bijvoorbeeld wel. Op die manier kan ik alles rustig offline doorlezen.
    Zou mooi zijn als op Twitter oid een headline komt en op de RSS het volledige bericht als een soort (betaalde) Nieuwsdienst. Zou meteen een mooie oplossing voor 'betalen voor nieuws'.

    Vr 8 jan 2010, 10:11 [reply]

  • Mijns inziens een kwestie van tijd. Dat zomaar doorklikken neemt wel af als Twitter meer en meer overspoeld raakt door advertentielinks van 'vrienden' die hun betrouwbaarheid hebben verkocht aan een of andere ads-aanbieder.

    Het idee achter een link met daarbij een korte inleidende en beschrijvende tekst, is juist om te voorkomen dat je het hele internet moet gaan afstruinen naar voor jou relevante informatie.

    Als je iedere link moet gaan aanklikken, waar zelfs niet eens een fatsoenlijke titel aan is toegevoegd, dan kun je net zo goed braaf weer alle blogs gaan langslopen.

    Volgens mij zijn we dan weer terug bij af...

    Vr 8 jan 2010, 10:41 [reply]

    • Albert

    Ik hou juist wel van de headlines. Niet te weinig info, maar genoeg om te beoordelen of ik wil doorklikken naar het volledige artikel.

    smashingmagazine.com had bijvoorbeeld heel lang alleen full RSS. Daar zijn dit vaak hele lange artikelen met veel foto's. In mijn Reader leidt dat tot ettelijke pagina's scrollen voordat ik het artikel voorbij ben. Ik vind dat niet handig.
    Ik heb daarom voor een kortere versie ernaast gepleit zodat zowel full als short RSS beschikbaar worden.

    Iedereen tevreden toch?

    Vr 8 jan 2010, 11:01 [reply]

    • E. Coffi

    @Albert, misschien een andere reader proberen? eentje die je kan aanpassen aan je wensen...

    wat mij betreft is Google Fast Flip de toekomst, alleen nog de NL content toevoegen...

    Vr 8 jan 2010, 11:47 [reply]

  • Je kunt je afvragen waar je nu op zit te wachten; eyeballs of aandacht. Diegene die via RSS je blog lezen zijn de mensen die je moet koesteren. Zij hebben namelijk de nodige vaardigheden en aandacht voor je om je content verder te verspreiden. Bovendien heb ik ergens nog een onderzoek liggen dat full feeds aanbieden niet tot een lagere CTR leid. Al weer wat ouder die gegevens, maar toch.

    Vr 8 jan 2010, 12:01 [reply]

  • Goed dat je deze discussie weer eens op tafel ligt Henk. Ik begrijp vanuit commercieel oogpunt het probleem van uitgevers met full-rss feeds. Als je business model advertising is dan gaat dat gewoon een stuk eenvoudiger op het web dan in de rss reader. Wat ik echter nooit heb begrepen is het punt dat Joery aanstipt. Het aantal mensen dat gebruik maakt van RSS bij een site zoals nu.nl is ten opzichte van het totale zoek redelijk te verwaarlozen.. Dus waarom maak je je druk, daarbij zijn dit inderdaad wel de vooroplopende mensen, die als internet guru's menig persoon uit hun netwerk overtuigen van het gebruiken van welke site van welk nieuws... Met de opkomst van twitter als hyperlink aanprijzer (en aggregators zoals twittertim.es) kan in me echter goed vinden in de stelling van Henk en verwacht ik dat alle uitgevers die draaien op advertising nu overstappen naar intro RSS feeds (als ze dat al niet deden).

    Wat namelijk altijd het probleem is bij Full-RSS id dat je content sneller (geautomatiseerd) wordt overgenomen op vele andere websites en dat wil je in principe niet (wel een intro met een link natuurlijk).

    Bij webanalisten.nl blijven we voorlopig full-RSS feeds houden. Ons businessmodel is niet advertising maar leesbereik en aandacht voor auteurs. Het niet gebruiken van Full-RSS zal m.i. nu nog te veel vaste lezers tegen het hoofd stoten (50% van het bereik van artikelen op de website). Zo zal ik ook elk bedrijfsblog (en andere PR gerichte weblogs) adviseren om full-RSS vast te houden. Dit doen we ook bij het Online Dialogue nieuwsoverzicht. Daar is verspreiding immers je belangrijkste drijfveer!

    Za 9 jan 2010, 17:00 [reply]

  • @Ton Wesselink
    Oké, wat de ads betreft ben ik het ook wel met je eens qua full-RSS.
    Mij gaat het er meer om dat wanneer ik achter de laptop zit, ik op de website zelf kijk, maar als ik mobiel ben (smartphone) ik dan graag alle full feeds op mijn apparaat laad. Veel blogs/websites hebben al een speciale mobiele versie, maar lang niet allemaal. Juist hiervoor is full-RSS - voor mij althans - een uitkomst omdat de tekst in principe op elk mobiel apparaat uitgelezen en gereformat kan worden zonder eerst naar de website te gaan.

    Za 9 jan 2010, 23:21 [reply]

  • Ik zoek altijd sites met full rss omdat ik ook met name in achtergrondartikelen geinteresseerd ben. Het is dan tijdrovend om steeds te moeten doorklikken, op mobiele telefoons en in rss readers. Vooral wanneer je een information manager als Devonthink gebruikt wil je juist ook de full rss feed "for future reference".

    Om even terug te komen op de stelling, partial rss feeds zijn zeker genoeg voor de meerderheid die even snel de headlines en intro's wil lezen. Op deze manier consumeren we natuurlijk ook twitter, het is snel en efficient. Maar zoals aangegeven zijn er zeker power use cases te bedenken waarbij full rss feeds essentieel zijn. Om die reden bied ik standaard full rss feeds aan en zal ik dit in de nabije toekomst uitbreiden met een partial en podcast rss feed.

    Daring Fireball heeft het m.i. goed begrepen:
    http://daringfireball.net/feeds/

    Zo 10 jan 2010, 17:38 [reply]

    • Wevenhuis

    Ajb/Aub geen einde van full RSS feeds. Ik gebruik het nog regelmatig en is reuze handig. Zeker in de huidige tijd van tijd tekort en toch nog relatief dure online kosten. FF RSS downloaden en dan in alle rust in de vrije tijd offline lezen. Heerlijk!

    Di 12 jan 2010, 13:40 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Headlines

© 2004-2011 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap