1177070944story-viacom.jpg
Vandaag al veel gelezen op DC over
Google en
Youtube, maar ik wilde toch een berichtje uit mijn mailbox met jullie delen.
Youtube heeft één van mijn filmpjes verwijderd. Eh, mijn filmpje... eigenlijk was het een grappige commercial uit de VS die ik ooit in een presentatie had verwerkt.
In de e-mail wordt verwezen naar de
rechtzaak tussen Viacom en Youtube. De televisie- en filmgroep besliste vorige maand om Google en haar filiaal YouTube voor de rechter te brengen voor piraterij. Ze eist een miljard dollar schadevergoeding omdat ze een deel van de klassieke media overnemen. Viacom nam dit besluit na maanden van onderhandelingen.
Viacom beweert dat 'bijna 160.000 niet-toegestane fragmenten van uitzendingen zijn verspreid op YouTube' en dat deze fragmenten ruim 1,5 miljard keer werden bekeken.
Hieronder heb ik de tekst van de e-mail afgedrukt.
Poeh... als ik (als onschuldige kleine cowboy) al dit soort mailtjes krijg, hoe gaat dat dan met de uploaders die hele televisie-uitzendingen rippen en uploaden?