Canva is een handige tool voor wie graag makkelijk in de browser beeld wil bewerken. Het heeft inmiddels veel gebruikers, maar dat worden er misschien nog wel meer.
ChatGPT krijgt namelijk een heel nieuwe Canva-tool zodat je meer kunt doen in het chatscherm van de AI-bot zelf.
ChatGPT en Canva
Normaliter als je iets met Canva wil doen, dan doe je dat op de site van
Canva. Er is binnen ChatGPT wel de mogelijkheid om Canva binnen ChatGPT te gebruiken door de app te synchen, wat je kunt doen als je een betaald abonnement op de
AI-chatbot hebt. Echter kun je nu iets wat vooral voor marketingprofessionals heel handig is: je kunt de huisstijl van je bedrijf nu ook gebruiken in ChatGPT, via Canva.
Het heet Canva Brand Kits en hierin kun je de kleuren van je bedrijf toevoegen en de logo’s enzovoort, zodat je altijd de juiste, herkenbare stijl aanhoudt in je marketinguitingen. En naarmate je meer automatiseert met ChatGPT kun je ook zorgen dat de Ai er rekening mee houdt. Het is een handige toevoeging, maar helemaal nieuw is het niet. Wel voor ChatGPT, maar Canva Brand Kit was al beschikbaar in combinatie met Claude van Anthropic.
Een van de dingen die vaak fout gaan in bedrijven is dat niet iedereen even goede toegang heeft tot de ‘clubkleuren’ en daardoor kan een oprechte, eerlijke uiting overkomen alsof het een scam is. Er komen vaak veel regels kijken bij huisstijlen, zoals hoeveel millimeter een logo uit de kantlijn moet staan, en dat is dus handig om allemaal binnen ChatGPT te kunnen regelen. Je hoeft alleen maar het sjabloon te gebruiken uit Canva en je zit goed.
Canva Brand Kit
Canva laat weten: “Brand Kit brengt je hele merk samen op één plek, of je nu helemaal opnieuw begint of je bestaande middelen toevoegt. Eenmaal ingesteld, heb je toegang tot je merklettertypen, logo's, kleuren, pictogrammen, afbeeldingen, grafische elementen en vooraf ontworpen merksjablonen in de Canva-editor, zodat je het merk kunt toepassen terwijl je ontwerpt.
Canva’s Brand Kit helpt je om merkconsistentie te creëren voor al je marketingmateriaal, op elk contactpunt.” Die zojuist genoemde millimeters kun je ook in die kit toevoegen zodat mensen eraan worden herinnerd wat de bedoeling is en wat niet. Het is ook mogelijk om meerdere merken toe te voegen, mocht je bijvoorbeeld PR doen voor meerdere bedrijven. Of laten doen dus, want je kunt het nu allemaal in ChatGPT vinden, als je er tenminste voor betaalt.