De Zenfone, de ROG Phone, het zijn twee smartphonelijnen van ASUS die we waarschijnlijk nooit meer terug gaan zien. Het bedrijf, vooral bekend van laptops, zou tegen een Taiwanese website hebben gezegd dat het stopt met telefoons maken, nadat er eerst al geruchten gingen dat ASUS dit al naar leveranciers communiceerde.
Geen ASUS-smartphones meer
Zeg nooit nooit, maar ASUS brengt dit jaar geen smartphones uit, nadat het vorig jaar in de lente met zijn laatste
smartphone kwam. Een topman heeft gezegd dat ASUS geen nieuwe mobiele telefoons aan zijn lineup toevoegt in de toekomst. Dat betekent dat het dus geen nieuwe smartphones meer maakt, al blijft het mobiele team wel beschikbaar voor het ondersteunen van de huidige toestellen.
ASUS blijft de telefoonmarkt wel in de gaten houden, maar besluit dus om daar zelf voorlopig geen deel meer van uit te maken.
Het is een gemis voor fans van kleine Android-telefoons, want het heeft jarenlang erg compacte smartphones gemaakt. Dat het met onder andere de Zenfone 12 Ultra koos voor een veel groter toestel is misschien niet de beste keuze geweest: het kwam dan ineens in een segment met andere smartphones en daarin kon het moeilijk zijn hoofd boven water houden, zo lijkt het.
Geen nieuwe ASUS-smartphones meer dus, al wordt je huidige telefoon nog wel ondersteund, mocht je wel voor een
ROG Phone of een Zenfone hebben gekozen.