4 Social Media tips voor bedrijven

Wo 2 december 2009 09:30, Maurits-Jan Groen, 13835 views

4 Social Media tips voor bedrijven

Vorige week presenteerde Alex Dale en Jacqueline Smit van Microsoft op Eurobest "A Journey through Social Media". Op Frankwatching staat een verslag van het eerste deel van de presentatie die gegeven werd door Alex Dale. In het tweede deel vertelde Jacqueline Smit (CMO Microsoft) hoe Microsoft Nederland social media inzet bij de introductie van Windows 7. In tegenstelling tot andere landen volgt Microsoft Nederland een compleet eigen koers, en investeert het gehele campagnebudget in social media.

Steeds meer grotere bedrijven gaan serieus aan de slag met social media. Hieronder enkele belangrijke aandachtspunten waar bedrijven bij de implementatie aan moeten denken:

1. Start met deelnemen aan het gesprek. Dit is mogelijk het belangrijkste punt voor bedrijven. Niets van je laten horen is het slechtste wat je kunt doen. Tijdens de DSB ramp durfde Maurice Beerthuyzen zelfs te stellen dat de radiostilte van DSB heeft bijgedragen aan het uitendelijke fallisement van het bedrijf. Online wordt enorm veel gesproken over merken, Luister naar de wensen en problemen van klanten, en reageer op wat ze te zeggen hebben. Los klachten op en bouw een relatie op met de fans van je merk.

2. Ieder personeelslid kan bijdragen. In Nederland zijn rond de 12 miljoen mensen online, iedereen die werkt zit regelmatig op internet en heeft een sociaal netwerk. Breng in kaart wie in je organisatie twittert en blogt. Betrek en informeer je personeel hoe zij kunnen bijdragen aan de online zichtbaarheid van de organisatie. Dat klinkt misschien eng, maar is verstandiger dan iedereen maar zijn gang laten gaan. Social media activiteiten ontstaan vaak spontaan en vallen soms buiten de kaders van het georganiseerde bedrijf. Houd het flexibel en beloon degene die een positieve bijdrage levert.   

3. Leg contact met de invloedrijken. Er is een grote variatie van invloed die mensen kunnen hebben op het online gesprek rond je merk. Het aantal mensen dat daadwerkelijk invloed heeft kan beperkt zijn, de rest luistert. Leg persoonlijk contact met de invloedrijken en bouw een relatie op. Voorzie ze pro actief van informatie rond je merk en dienst. De identificatie van invloedrijke personen kan een lastige zaak zijn. Er zijn diverse bedrijven die helpen de online doelgroep en grootste beinvloeders in kaart te brengen. Microsoft Nederland maakt bijvoorbeeld gebruik van SocialMedia8 (onderdeel van LaComunidad).

4. Maak je campagnes sociaal. Stel bij elke nieuwe online campagne jezelf de vraag: waarom zou mijn doelgroep dit met anderen willen delen? Hoe maak ik het delen van campagnes zo eenvoudig mogelijk? En: hoe kan ik er voor zorgen dat mijn boodschap gebracht wordt via de bestaande sociale structuren van het netwerk? Wees bewust dat internet een interactief medium is en faciliteer het gesprek in je campagne waar mogelijk.

DC Business


  • Reacties (3)
  • Social Media
  • Twitter
  • Tell-a-cowboy

Reacties (3)

 

    • Victor Kuppers

    Ik heb de presentatie gezien en was echt onder de indruk van de opzet van de campagne. Gedurfd en uiteindelijk goed geschoten door goed te luisteren en vooral, door zelf op pad te gaan en echt de conversatie aan te gaan. Nu maar hopen dat deze lijn internationaal getrokken kan worden :)

    Wed 2 Dec 2009, 12:04


  • Punt 1 is de reden waarom het bedrijf waar ik werk is begonnen met social media. Het gesprek aan gaan met je klanten, luisteren naar de wensen en problemen. Naast een customer service die een klant telefonisch kan bereiken is online als bedrijf actief zijn een goede manier om zo ook je huidige én nieuwe klanten te bereiken. Van elke afdeling zit er een medewerker in het social media team die zich op zijn/haar vakgebied er mee bezig houdt. Interessant om te lezen dat het aantal mensen dat daadwerkelijk invloed heeft beperkt kan zijn, en dat de rest luistert.

    Wed 2 Dec 2009, 21:40


    • Marie-Louise

    Ik heb de presentatie ook gezien en vond deze tegenvallen. Misschien had ik er van tevoren te veel van verwacht, maar ik vond vooral het tweede deel meer een verkooppraatje voor Windows7 dan een informatieve presentatie. De 4 punten heb ik er inderdaad wel uitgehaald, maar ik had meer van beide presentaties verwacht.

    Wed 9 Dec 2009, 10:41

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond



  • RunKeeper Live [video]
  • Bing the decision engine
  • I’ll Honor the F*cking Embargo
  • Intro Movie Inbox2
  • 25 Really Really Stupid Facts About Social Media [Video]
  • Windows Phone 7 Series Features [Video]
  • It's SM2
  • De invloed van online en offline relaties op ons Leefritme en Geluk

Gerelateerde tweets


DC Fotofeed

Evan Penny @ Tefaf 2010 ; self variation in silicone

DC Mobile

Laatste reacties



Agenda

» SXSW  DC will be here

Austin, Texas

12 maart 2010 / 21 maart 2010

» The Marketing 2.0 Conference  DC will be here

Paris

22 maart 2010 / 23 maart 2010

» E-Reading event 2010

High Tech Campus Eindhoven

23 maart 2010

» Trendsfactory  DC will be here

Zaltbommel

25 maart 2010

» Microsoft Devdays

World Forum in Den Haag

30 maart 2010 / 31 maart 2010

» SpinAwards 2009  DC will be here

Amsterdam

08 april 2010


Nieuwsbrief

Schrijf je in voor de DC nieuwsbrief:



Zoeken



Stylecowboys.nlMarketing 2.0Trendsfactory
Advertising



The Next Web

My BlogLog


Flickr

  • Het vingertje van KemkersDrama Sven Kramer in Beeld
  • Brabarts toekomstige poptempelZoomvlietStudio Bergen op Zoom
  • Proeverij Caruso Roosendaals mooiste ;)Facebook Boek
  • Yolanda 40 jaar lunchpartyExit 2
  • The End of CultuurnachtNHTV Breda
» DC op Flickr


Subscribe with Bloglines Add to Google

RSS Feed


© 2004-2010 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved - Personal weblog of Henk de Hooge and Paul Aelen.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap