We staren ons blind op 'gratis mobieltje'

We staren ons blind op 'gratis mobieltje'

Wij Nederlanders betalen tientallen euro's te veel voor onze mobiele telefoons. Dat komt omdat de meeste mensen zich bij de aanschaf nogal verkijken op de kosten. Ze laten zich daarbij te veel leiden door hun eigen koopjesdrang. Zo klinkt de conclusie van GSMinfo uit een analyse van het koopgedrag van 5000 consumenten.

Consumenten die een nieuwe telefoon met een abonnement zoeken, kijken vooral naar de prijs van het mobieltje en eigenlijk nauwelijks naar de totale kosten over de hele abonnementsperiode. Toch zijn het juist de totaalkosten die laten zien hoe goed een aanbieding is.

"Nederlanders zijn niet gewend om te betalen voor een mobiele telefoon, dus willen ze per se een gratis toestel," aldus Jeroen Pfeil van GSMinfo. "Dat ze daardoor twee jaar lang tien euro per maand te veel betalen, realiseren ze zich vaak niet." Consumenten zouden er dus goed aan doen de aanbiedingen beter te vergelijken voordat ze een aankoop doen.

Voor een gemiddeld toestel kan een korter contract de consument al 50-100 euro schelen in de kosten, blijkt uit informatie van de vergelijkingssite. Volgens de website zoekt slechts 15% van de bezoekers naar eenjarig abonnementen. Van de consumenten die van de vergelijkingssite doorklikken naar telecomwinkels, kijkt maar een vijfde naar deze abonnementen. Pfeil: "Dat is opvallend. In veel gevallen bespaar je met een korter abonnement niet alleen veel geld, maar je zit ook niet twee jaar aan een contract vast. Als je je mobieltje zat bent, koop je een jaar later gewoon een nieuwe".

Fab9e32ce0e11a9a6f7a8fda9a6f79cb6acab990_126584_90_90_1Jeroen de Hooge

Jeroen is werkzaam als Content Manager bij The Blog Idea Factory & Redbanana.

Voor alle vragen (van adverteren tot bloggen) omtrent Dutchcowboys, een van de andere blogs of RedBanana kan je mailen naar Jeroen@Dutchcowboys.nl of neem contact op via Twitter / LinkedIn.

Reacties (13)

  • Natuurlijk! De vraag is hoeveel GSMInfo wijzer wordt van dit bericht

    Do 26 feb 2009, 17:15 [reply]

  • Voor bijvoorbeeld internet verbindingen geldt vaak hetzelfde. Een vergelijkings site die gewoon aangeeft wat de totale kosten zijn voor de eerste contracts periode is dus wel interessant. Ik gebruik vaak www.telefonievergelijker.nl om de kosten voor nieuwe internet of telefonie abonnementen te vergelijken.

    Do 26 feb 2009, 17:16 [reply]

  • De gemiddelde Nederlandse consument is sowieso verwend als het gaat om mobiele telefoons. De zogenaamd gratis toestellen worden echt wel afgerekend via de abonnementsprijs en zorgen er vooral voor dat velen met een nieuw toestel de winkel uit lopen zonder dat de doos open geweest. Ze 'kopen' doorgaans het toestel dat op dat moment het populairst is (lees: waar de meeste marketing aandacht naar uitgaat bij de betreffende telefoonwinkel). Eerst uitzoeken of een mobieltje wel echt dat doet wat je er van verwacht of wat je nodig hebt is er vaak niet eens bij.

    "Doe mij die Nokia N96/Samsung Omnia/Sony Ericsson C905/LG Renoir maar. Hij is toch gratis." Yeah, right. . .

    Do 26 feb 2009, 17:27 [reply]

  • Helemaal mee eens, veel mensen denken dat een ze die telefoon echt gratis krijgen, maar linksom of rechtsom betaal je er uiteindelijk toch voor. De polulaire telefoons kosten los al snel 300 tot 400 euro en de providers zijn geen liefdadigheidsinstellingen.

    Een simonly abonnement is veel voordeliger en voor wie toch graag een nu een nieuwe telefoon wil hebben is het vaak goedkoper om een 1 jarig abonnement te nemen en daarna op een simonly over te stappen.

    Bijvoorbeeld T-Mobile Relax 200
    Gebruikelijk tarief voor dit abonnement is € 20,75, de simonly variant kost € 7,50 per maand voor hetzelfde abonnement. Bij een abonnement van 24 maanden betaal je dus € 13.25 x 24 = € 318 euro meer!

    Veel consumenten zullen zich niet afvragen of ze wel zoveel geld over hebben voor dat hippe nieuwe toestel waarvan ze het grootste deel van de functies waarschijnlijk niet of nauwelijks gebruiken.

    Vr 27 feb 2009, 09:46 [reply]

    • carl

    Mensen staren zich blind op een gratis scheermesje of printer...

    Vr 27 feb 2009, 10:10 [reply]

  • Ja, zo werkt marketing nou eenmaal, en niet alleen voor mobieltjes. Er leven op deze aardbol nog altijd wezens die zich alleen willen laten leiden door wat ze het liefste zien...

    Vr 27 feb 2009, 11:41 [reply]

    • Rikkers, Monique

    Je hetb gelijk. Ik verbaas me er steeds over hoe de aanbiedingen worden gecommuniceerd; nu kortimg van € 20,-. Ja, maar wat zijn de tarieven van bellen per minuut. De markt wordt ondoorzichtig gemaakt door deze slogans.

    Za 28 feb 2009, 01:16 [reply]

  • Heren en dames, een nieuw toestel is vaak niet nodig. U wilt er toch mee telefoneren, of foto's en video's maken plus tomtom, wat al onzinnig is dit mobiel te doen. Neem skype of iets dergelijks, waarom een mobiel internet abbonnement op een telefoon? Om te bellen via Skype op dezelfe! Neem een laptop mee, Verder internet cafee hier van een euro tot 1.50 is normaal dat red u niet met uw mobiele tarief bellen! Groet Pieter

    Do 12 mrt 2009, 11:12 [reply]

  • Het gratis mobieltje betaalt men altijd terug in de vaste kosten. Kijk ook maar eens onder aan de website van www.simonly.eu, daar stond voor mij heel duidelijk dat je het mobieltje gewoon zelf betaalt aan de hand van 3 rekenvoorbeelden. Dus ik bel nu met simonly :)

    Di 14 apr 2009, 16:33 [reply]

  • Het gratis mobieltje betaalt men altijd terug in de vaste kosten. Kijk ook maar eens onder aan de website van www.simonly.eu, daar stond voor mij heel duidelijk dat je het mobieltje gewoon zelf betaalt aan de hand van 3 rekenvoorbeelden. Dus ik bel nu met simonly :)

    Di 14 apr 2009, 16:33 [reply]

  • Sim Only abonnementen zijn inderdaad vele malen goedkoper, omdat je in principe geen duur toestel hoeft af te betalen in je maandelijkse kosten.

    www.gsmhype.nl berekent daarom de goedkoopste tarieven op basis van de laagste gemiddelde kosten per maand over de gehele looptijd. Dit scheelt je maandelijks tientallen euro's.

    Ikzelf heb mijn Sim only abonnement gevonden op www.gsmhype.nl/sim-only

    Za 13 feb 2010, 16:45 [reply]

  • Ik ben het met de schijver eens dat de abonnomenten met toestel, punt een,
    duur en twee gewoon aangeschaft worden op het uiterlijk van het toestel
    en niet op de bel prijs per minuut, bij een groeiende groep,
    zie de iphone slechts 69 euro voor 2 jaar en nog 10 euro internet,
    straat prijs 349 plus nog wat. voor ongeer 1650 voor 2 jaar,En dan
    goed lezen wat niet mag met u mini "netbook" telefoon
    .En dan vaak vergeten de milieu belasting door accu's en
    de electronica, buiten in het keukenkastje,
    en soms een recyclings actie, verdwijnt het apparaat vaak in de vuilniszak.

    Do 25 feb 2010, 14:42 [reply]

    • Julia

    Ik vind het maar raar allemaal. Het is goedkoop maar tegenwoordig rijzen de prijzen van een simonly ook alweer de pan uit. www.simonlyabbo.nl Maar kijken hoe het gaat verlopen in de toekomst.

    Di 31 aug 2010, 10:03 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Populairste artikelen

Headlines

© 2004-2011 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap