Re:set 21: 'What Women Want'

Re:set 21: 'What Women Want'

De eerste zin van onderstaand bericht deed me vermoeden dat een of andere grappenmaker op mijn vorige post reageerde, die over de Buzzword en Bullshit Bingo. Want wat moet je met de volgende stelling: 'Het vrouwelijker worden van onze maatschappij lijkt een feit?'. 


Hoe dan ook, volgens het persbericht zou gebleken zijn dat vrouwen een steeds actievere rol spelen in de maatschappij en bij het nemen van aankoopbeslissingen. Inmiddels zou 80% van alle aankoopbeslissingen door vrouwen worden genomen. En meer dan 60% van alle auto’s en computers door vrouwen worden gekocht . Zelfs bij doe-het-zelf producten heeft de vrouw het laatste woord. (bron: NAN magazine - voorjaar 2008).

Maar als dit zo is, heeft dit dan consequenties voor marketing en communicatie en hoe dan? Wat zouden we (mannen en vrouwen) over vrouwen moeten weten?


De vereniging van Communicatie- en Adviesbureaus (VEA) heeft er een congres tegenaan gegooid om al die brandende vragen te kunnen beantwoorden. De VEA heeft daartoe een aantal spreeksters uitgenodigd die gaan hebben over het belang van de feminisering en de does en don'ts voor ons vak.

Zoals Justien Marseille, oprichtster van The Future Institute. Zij bespreekt het belang van feminisering als trend en de ins en outs van de vervrouwelijking van de maatschappij.

Philippa Roberts en Jane Cunningham, auteurs van het Engelse bureau Insideherprettylittlehead. Zij zijn de grondleggers van female marketing in Europa en de auteurs van de bestseller op dit gebied "Insideherprettylittlehead". Hun onderwerp: "How to market successfully to women: how we get it right and where we get it wrong ".

Tjibbe Renkema, mediaspecialist bij Bosley, over hoe en waar vrouwen te bereiken zijn en betrokken kunnen worden.

Tirza Laan en Liesbeth Maliepaard vormen de creatieve directie van Nieuw. Dit bureau richt zich op communicatie met en via vrouwen.
Zij zullen aan de hand van cases laten hoe je in de praktijk succesvol met vrouwen kunt communiceren.

Haast u, Cowgirls, want de eerste 25 deelnemers ontvangen het boek van Jane Cunningham and Philippa Roberts.


Aanmelden via info@vea.nl

Aanvang: 14.30 uur
Datum: donderdag 12 juni 2008
Lokatie: DeBalie, Amsterdam
Adres: Kleine-Gartmanplantsoen 10
Prijs: VEA-leden 100 euro, overige CMC-leden 150 euro en niet-leden 200 euro
Zie verder: reset.vea.nl

Tags: marketing
1373924e78ab4c4c85f294e52df6b1861f465e4cLeon Krijnen

Verslaggever bij BN DeStem. Schrijft over defensie, fotografie, mensen, de zaterdag column en doet de techblog Interface. Maakt ook een serie over mooie Brabantse café's. Op Krijnen.Com publiceert hij vanaf 1995 van alles wat. Rijdt racefiets of een van zijn oldtimers, Dorus Dream, of de ouwe trouwe W 180.| Google + | Facebook | Twitter |

Reacties (1)

  • @Leon,

    dat van die 80% dat is een rondzwevende overdrijving. Meest betrouwbare cijfer dat ik hierover heb gevonden komt van Tom Peters, die stelt dat bij zo'n 80% van de aankoopbeslissingen de vrouw 'the instignater' in chief is.

    Feit blijft echter dat binnen een tijdspanne van twee generaties de vrouw van economisch niet eens gerechtigd, in een zelfstandige wandelende portemonee veranderde.

    Niet minder belangrijk is het de constatering van de sociologen Hofstede dat vergrijzing en feminine kenmerken samenhangen, hoe ouder men wordt, hoe meer van de feminine kenmerken men vertoont.

    Logisch is met deze verschuiving ook andere paradigma's op de schop gaan. Het afdoen als een hype lijkt me niet terecht. Maar goed, ik ben dan ook bezeten van het onderwerp. Waarom kom je niet luisteren? of tegensputteren tijdens het werksymposium dat ik hier op 20 juni over organiseer?

    Vr 6 jun 2008, 14:26 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Headlines

© 2004-2011 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap