microsoft windows a

Windows moet vriendelijker worden voor je minder goede computer

Technologie30 apr , 15:22doorLaura Jenny
Het ene na het andere bedrijf maakt zijn kwartaalcijfers bekend en hoewel dat interessant is om mee te krijgen, is het interessanter wat er buiten die cijfers om wordt verteld. Zo ook bij Microsoft, dat van plan is om Windows een betere ervaring te maken voor mensen die geen high-end computers kunnen betalen.

Windows wordt beter

CEO Satya Nadella heeft gezegd dat Windows beter zal werken op laptops en desktops die het met minder werkgeheugen moeten doen. Het voordeel is dat je daarmee zowel op oudere systemen als op goedkopere systemen dus een betere Windows-ervaring kunt verwachten. Hierdoor kun je straks ook langer plezier hebben van je huidige systeem.
Verder hoef je niet meer te wachten op Windows-updates. Microsoft is bezig om daar een grote verandering in te brengen, namelijk dat je een Windows-update kunt gaan uitstellen voor 35 dagen lang. Zorg je dat je vlak voor die 35 dagen verlopen nog eens uitstelt, dan kun je zo maanden zonder updates doen. Of dat helemaal verstandig is, dat is een tweede: de updates zijn er niet alleen om nieuwe functionaliteiten toe te voegen, vaak gaan ze ook gepaard met beveiligingsupdates.

Windows 11-updates

Maar toch: er is niets zo irritant als dat moment waarop je net een presentatie wil geven of juist de deur uit wil stappen en je moet wachten tot Windows zijn update eindelijk klaar heeft. Windows 11 biedt je daarnaast binnen de optie om updates te skippen wanneer je je computer aan- of uitzet: soms gaat hij dan alsnog sneaky de update downloaden en installeren, maar dat is binnenkort dus voorbij. De update voor updates is nu alleen binnen de testversie van Windows beschikbaar, maar komt binnenkort ook naar de stabiele versie van Windows 11.
Kortom, Microsoft is bezig om het vertrouwen van de gebruikers te winnen. Dat is ook niet zo gek: Windows heeft niet meer zo dat elan dat het vroeger had. Dat komt onder andere omdat het af en toe enorm pusherig is, met bijvoorbeeld de Edge-browser. Ook wint Apple veel terrein met bijvoorbeeld zijn nieuwe MacBook Neo, die veel lager in prijs is als gebruikelijke MacBooks. Microsoft voelt dat en zal toch actie moeten ondernemen om populair te blijven. Zakelijk zit het nog altijd stevig in het zadel, maar zeker bij particulieren kan het wel een charmeoffensief gebruiken. En dat komt er in de vorm van een betere toegankelijkheid.
Deel dit bericht

Loading