Instax ken je vooral van de kleine fotootjes die het goed doen op feesten en partijen, maar Fujifilm maakt meer Instax-producten. De nieuwe camera is de Instax Mini Evo Cinema en die is niet voor
fotografie, maar voor videografie. Hij heeft een soort retro-bioscooplook en maakt vintage beelden.
Instax Mini Evo Cinema
De camera is net als Instax echt gemaakt voor een social media-publiek. Hij maakt clipjes van 15 seconden en je kunt er ook stills van posten alsof het kleine filmposters zijn. Het camcorder-achtige apparaat heeft dus ook een originele Instax-camera binnenin.
Je kunt met een draaiknop selecteren in welke stijl je de
foto wil per tijdperk, dus 1940, 1970, enzovoort. Je kunt van 1930 naar 2020 gaan. Het is heel tof, want je ziet ook dat Fujifilm echt heeft gekeken naar hoe het er in dat tijdperk mee stond op fotografie- en filmgebied. Sommige zijn een soort zwart-wit, sommigen enorm onscherp en de 2010’s zijn een soort wollig livestreambeeld.
Het is dus een soort hybride tussen de bekende
Instax en een videocamera, een soort camcorder. Je kunt dus allerlei soorten content maken die bovendien naar je film kan worden gestuurd. De camera lijkt op een Fujica Single-8 8mm-camera die Fujifilm in 1965 introduceert. Hoewel de camera pas op 30 januari in Japan debuteert, kun je hem voor 379 euro al pre-orderen. Hij is dus niet erg goedkoop, maar zeker als je meer video’s wil maken is deze beter dan de gewone Instax die 80 euro kost.
Camera en microprinter
Het grootste pluspunt is wat ons betreft de optie om deze camera als microprinter te gebruiken. Heb je dus foto’s op je telefoon staan waar je een fysieke versie van wil, dan kun je dat met deze camera voor elkaar krijgen in een handomdraai. Ook is het tof dat het geluid van de film ook wordt meegenomen in welk jaartal je kiest. Maak je een video uit de jaren 60, dan hoor je een heel ander bijgeluid -namelijk van de camera zogenaamd- dan bijvoorbeeld in een ander tijdperk.
Er is dus veel detail gaan zitten in deze camera en dat hebben we mede te danken aan de lange geschiedenis van Fujifilm. Het was ook echt van de partij destijds en weet dus hoe dat tijdperk op het gebied van fotografietechnologie uitzag. En dat kun je letterlijk en figuurlijk zien met deze Instax Mini Evo Cinema.