Vanochtend zijn we door Microsoft uigenodigd om de persbriefing van Windows Vista bij te wonen. Het zal voornamelijk gaan over de user interface en een deel van de 2700 (!) nieuwe functies en features die we vanaf November (zakelijke markt) of Januari (de rest van de wereld) mogen verwachten.
Microsofts missie als het gaat om de User Experience van Vista was in vier categorieen te verdelen: useful, usable, derirable en feasable, vertaald in de uitspraak ‘making users feel great’, met Windows Vista dus.
Opvallend detail is het feit dat 20% van het Microsoft team dat de afgelopen 5 jaar aan deze missie van Vista gewerkt hebben uit Nederland komt. Zo ook Tjeerd Hoek die vandaag de presentatie voor zijn rekening nam.
Op windowsvista dot com is overigens de complete product guide te downloaden (60 Mb) waarin alle 2700 nieuwe features en functies benoemd en beschreven worden. Over twee weken kan iedereen die dat wil de Beta 2 release van Vista ter evaluatie gebruiken, maar Microsoft adviseert beginnende PC gebruikers om hem toch nog even links te laten liggen.
Verder meldde Derk Wagelaar tijdens de introductie nog even dat Vista zijn eigen ‘hardware certificaat’ krijgt, ofwel een uitbreiding op de bekende sticker die we op veel PC’s en Laptop tegenkomen ‘Designed for Windows XP’ wordt dan uitgebreid met ‘Windows Vista Capable’ (zie foto). Daarbij is vorige week ook een testprogrammatje uitgegeven waarmee je je eigen PC of Laptop kunt testen en er achter kunt komen of ie geschikt is voor Vista of dat je alvast moet gaan sparen voor een nieuwe. . . Microsoft was duidelijk goed voorbereid op de komst van DC 😉