De mist in met Toerkoop..! Deel II

Zo 10 februari 2008 10:00, Gino Goossens, 12924 views

De effecten van een slecht doordachte reclame campagne zijn soms niet te overzien. Op 27 januari was Ron Smeets van Dutch Cowboys de eerste die deze slechte commercial aanhaalde. Op 29 januari schreef ik een artikel met als onderwerp “De mist in met toerkoop.nl” en nog geen dag later had Google dit artikel al geïndexeerd met een hoge waarding op het zoekwoord: Toerkoop.

De mist in met Toerkoop..! Deel II

Al snel verwezen verschillende sites naar dit artikel die ook een hoge waardering ontvangen van Google: Ekudos, Reismanagers, Marketingfacts, Creativeions blog, Webfeeder, ... De consumenten die dus een zoekopdracht invoeren met als keywords ‘Toerkoop.nl’ zien dus duidelijk de niet aanmoedigende tekst staan “De mist in met toerkoop.nl..!”

Dat je als reisbureau het internet niet direct ziet als een waardevol kanaal om nieuwe klanten te werven dat is niet zo’n probleem (tijd zal het leren), maar dat je er vol tegenin gaat met een campagne als deze, is natuurlijk niet goed doordacht. Dat geeft onvermijdbaar reacties vanuit zowel de reisbranche als de internet branche.

Helaas heb ik directeur Don Kaspers van Toerkoop nog niet weten te bereiken om te vragen wat zijn motivatie is om deze campagne zo op te zetten. Wat is je insteek, je winst, je strategie en uiteraard ook heel belangrijk, wat zijn de resultaten !? Bij deze is mijn vraag aan dhr. Kaspers dus ook gesteld en ik nodig hem uit een reactie te geven op DutchCowboys.nl.

Op de blog van marketingfacts wist Yuri van -Eliza was here- tevens te melden dat op 5 februari Toerkoop is begonnen met een Affiliate reclame campagne op basis van CPS (Kosten per sale). Affiliate campagnes starten bedrijven alleen als ze overtuigd zijn van hun online verkoop en deze nog meer willen stimuleren. In dit geval hebben we het dus over de website van Toerkoop... Nu breekt mijn klomp !? Dit lijken wel de perikelen van een D-Reizen of een TUI die de on-line boot ook hebben gemist. D-Reizen denkt dat online ook een leuk extra kanaal is om reizen te verkopen. Nee, het is je belangrijkste winkel en als je dat niet inziet dan komen de zolderkamer start-ups je met (NS:-) highspeed voorbij ...

Dus mensen het internet is geen zogezegd “extra kanaal” maar het internet is je winkel en daarmee ook een primair kanaal. Het is allang geen informatiepagina meer of een soort visitekaartje. Als men dit niet inziet dan kan je net zogoed stoppen met Internet ondernemen. Je bent er dan gewoonweg nog niet klaar voor. En het gaat momenteel zo snel, “The gold rush” is over 10 jaar niets vergeleken met de huidige internet innovaties. Laten we dus ook geen Amateur cultuur creëren onder de professionals en laat dit een les zijn voor ons allemaal ... Je wilt toch niet het risico lopen zo gevonden te worden in Google ..?

Afbeelding%2052

  • Reacties (6)
  • Advertising
  • Twitter
  • Tell-a-cowboy

Reacties (6)

 

  • De plaatjes in dit artikel zijn stuk..

    Sun 10 Feb 2008, 10:13


    • Tristan Teunissen

    'Untitled Document' als tweede resultaat voor toerkoop? Laten ze moedwillig op SEO gebied ook wat steken vallen? ;)

    Sun 10 Feb 2008, 12:36


  • ...goed opgepikt van MarketingFacts:
    http://www.marketingfacts.nl/berichten/20080129_toerkoop_en_de_risicos_van...

    Tue 12 Feb 2008, 16:01


  • @Wieger, heb je alleen naar de headline gekeken of het stuk ook gelezen?

    Tue 12 Feb 2008, 16:53


  • ook het stuk gelezen jeroen, ging me meer om het feit dat dit kort na de geposte reactie op www.marketingfacts.nl was opgepikt... vond het eigenlijk wel leuk.

    Wed 13 Feb 2008, 08:52


  • Ik heb het artilkel van Toerkoop gezien en gelezen en hierbij wil ik mijn welgemeende complimenten geven over de Headline in het artikel. Zoals ik het zie was het zelfs een hele slimme zet om zo'n headline te gebruiken want ""de mist in met toerkoop"" betekent niet noodzakelijk dat ze ""de fout"" in gaan met toerkoop. Het kan meer logische betekenissen hebben dan de commentaargevers op het artikel voor ogen hebben. Het is niet eens negatieve publiciteit op toerkoop omdat de headline niet aangeeft wat er de mist ingegaan is. Mijn compliment hierop is dus: Goed zo, je hebt gebruik gemaakt van de enige manier waarop je hoog in de google lijsten kan komen. Met steekwoorden die goedgekozen zijn. De headline trok mijn aandacht en ik ben niet gestopt met lezen in de hoop iets te vinden waarmee Toerkoop in de mist was gegaan. Met andere woorden, zogenaamd negatieve publiciteit kan ook heel positief uitpakken. Zeker als je na zo'n artikel als dit een persconferentie zou beleggen en het zou uitleggen.

    Wed 30 Dec 2009, 12:49

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond



  • KISS: creatief zoenend je netwerk gebruiken
  • Video: Rick Williams creative director AKQA
  • MTV Short
  • Lekker de mist in met het Internet

Gerelateerde tweets


  • hoteltoday.com
    Twitter hoteltoday.com 15/09/2009 09:19 uur
    Travelvalley: De 10 bestemmingen waar zakkenrollers het meest actief zijn: De community reissite Tr.. http://bit.ly/PpHcv
  • Us Medical Airways
    Twitter Us Medical Airways 31/08/2009 10:14 uur
    Beach Travel Ideas Beach Travel Tips Beach Trip Tips Beach Travel ...: Beach Travel Tips. By karinezk on August .. http://bit.ly/pvmdi
  • investmentinfo
    Twitter investmentinfo 26/08/2009 02:09 uur
    Duurzaam reizen groeit door: Met de reisbranche gaat het slecht, zo blijkt uit de cijfers. Toch mogen vooral de .. http://bit.ly/4eizxK
  • Froukje Heres
    Twitter Froukje Heres 14/08/2009 15:29 uur
    Wie zoekt er nog een stage/afstudeerplek in de event/reisbranche? Ik ken een leuk bedrijf dat plaatsen heeft voor gedreven studenten.
  • Twinkle
    Twitter Twinkle 13/08/2009 15:04 uur
    PayPal zoekt toenadering Europese online-reisbranche http://bit.ly/OEneT
  • Tearle Brown
    Twitter Tearle Brown 06/07/2009 11:59 uur
    Australia Travel Guide Solution Travel Business | Therapy Business: Whether you travel to Australia Travel Guide.. http://bit.ly/TKfQw
  • Arnoud Boer
    Twitter Arnoud Boer 23/06/2009 18:05 uur
    krantensector onderzoekt zichzelf. conclusie: het ligt aan internet. who´s next? platenindustrie? reisbranche? PTT Telecom?
  • Richard Hooijdonk
    Twitter Richard Hooijdonk 07/06/2009 16:04 uur
    Consumer-generated reissite http://ff.im/-3GHM3
  • Ruud
    Twitter Ruud 19/05/2009 21:45 uur
    Het vermelden van all-in prijzen in de reisbranche is zeker aan bungalows.nl voorbij gegaan. Wat een oplichters.
  • Erik
    Twitter Erik 09/05/2009 19:10 uur
    Commercieel toerisme? Ah. Wat is niet-commercieel toerisme? #radiovraag
  • Club Med Nederland
    Twitter Club Med Nederland 07/05/2009 11:49 uur
    Acties reisbranche weinig effectief (muv Vroegboekkorting) http://is.gd/xrqq
  • DutchWideWeb
    Twitter DutchWideWeb 07/05/2009 07:24 uur
    Reisbranche merkt financiële crisis: De financiële crisis is ook voelbaar in de reisbranche. Het aantal mensen d.. http://tinyurl.com/dcfxup

DC Fotofeed

404 Building not found

DC Mobile

Laatste reacties



Agenda

» SXSW  DC will be here

Austin, Texas

12 maart 2010 / 21 maart 2010

» The Marketing 2.0 Conference  DC will be here

Paris

22 maart 2010 / 23 maart 2010

» E-Reading event 2010

High Tech Campus Eindhoven

23 maart 2010

» Trendsfactory  DC will be here

Zaltbommel

25 maart 2010

» Microsoft Devdays

World Forum in Den Haag

30 maart 2010 / 31 maart 2010

» SpinAwards 2009  DC will be here

Amsterdam

08 april 2010


Nieuwsbrief

Schrijf je in voor de DC nieuwsbrief:



Zoeken



Marketing 2.0Trendsfactory
Advertising



The Next Web

My BlogLog


Flickr

  • Het vingertje van KemkersDrama Sven Kramer in Beeld
  • Brabarts toekomstige poptempelZoomvlietStudio Bergen op Zoom
  • Proeverij Caruso Roosendaals mooiste ;)Facebook Boek
  • Yolanda 40 jaar lunchpartyExit 2
  • The End of CultuurnachtNHTV Breda
» DC op Flickr


Subscribe with Bloglines Add to Google

RSS Feed


© 2004-2010 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved - Personal weblog of Henk de Hooge and Paul Aelen.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap