WhatsApp

WhatsApp laat je straks met mensen zonder account kletsen

Social Media17 mrt , 15:09doorMichel Musters
Meta test er lustig op los qua nieuwe WhatsApp-functies. Nu lijkt het bedrijf ook te werken aan een mogelijkheid om te chatten met mensen die geen WhatsApp-account hebben.
De afgelopen maanden hebben we al geschreven over verschillende nieuwe functies in de populaire chatapp. Zo lijkt het er op dat WhatsApp een betaald abonnement krijgt voor extra functies, wordt (video)bellen mogelijk via de webversie van de app en kunnen we ook berichten gaan inplannen en spoilers gebruiken.

Chatten met ‘gasten’

Het lijkt er op dat daar nog een functie bijkomt. Het zou gaan om de mogelijkheid waarbij je kunt appen met iemand die geen WhatsApp-account heeft. WABetaInfo, waar men nauwlettend in de gaten houdt welke functies er naar de bètaversie van WhatsApp worden uitgerold, heeft dit ontdekt.
Dat gaat waarschijnlijk zo werken: in de browserversie van WhatsApp kun je een link creëren die je vervolgens naar iemand kunt sturen die geen WhatsApp-account heeft, bijvoorbeeld via een sms’je. Vervolgens opent die persoon de link en kun je met elkaar appen.
whatsapp
Het zou daarbij alleen gaan om tekstberichten. Het zou dus niet mogelijk zijn voor de persoon zonder account om spraakberichten of afbeeldingen te sturen. Ook zouden deze ‘gasten’ niet toegevoegd kunnen worden aan groepsgesprekken. Wel krijgen gesprekken dezelfde beveiliging via versleuteling, waardoor je niet bang hoeft te zijn dat gesprekken makkelijk lekken.

Win-winsituatie

Het is nog niet bekend wanneer deze functie wereldwijd wordt uitgerold. Voor nu gaat het alleen om een test in de bètaversie van WhatsApp. Dat garandeert niet altijd dat het ook voor iedereen beschikbaar komt, al geeft zo’n test aan dat er in ieder geval wel intenties zijn om dat te doen.
Het is dan ook een win-winsituatie voor zowel Meta als de gebruikers. Op deze manier kun je immers chatten met nog meer mensen, ook al hebben ze geen WhatsApp-account. En Meta hoopt op zijn beurt natuurlijk dat de gast een fijn voorproefje van WhatsApp krijgt en vervolgens toch maar de app downloadt en een account aanmaakt.
Deel dit bericht

Loading