Discord gaat de leeftijd checken van een groot deel van zijn gebruikers en dat is een groot proces. Als je ook Discord gebruikt, dan kun je erop rekenen dat je straks een gezichtsscan moet maken of je paspoort moet overleggen om zo toegang te krijgen tot content voor volwassenen.
Discord wil dat je je identificeert
De online chatdienst die vooral op gaming is gericht, kan ook worden gebruikt door tieners, maar die hoeven niet per se toegang te krijgen tot de content voor volwassenen. Sterker nog, dat mogen ze niet. Reden voor Discord om iedereen zich te laten identificeren die content voor volwassenen wil bekijken.
Discord heeft inmiddels meer dan 200 miljoen maandelijkse gebruikers en er zijn nieuwe veiligheidsmaatregelen om het voor iedereen leuk te houden. Iedereen krijgt een tieneraccount, waarmee je dus niet in de chatgroepen kunt gaan die voor volwassenen zijn bedoeld. Wil je er wel toegang toe, dan moet je dus je gezicht sturen naar het gameplatform.
Dit gold al voor mensen uit het Verenigd Koninkrijk en
Australië, maar is nu dus ook van toepassing voor mensen over de hele wereld. Het betekent onder andere dat je geen direct messages kunt zien als die naar je worden gestuurd door iemand die je niet kent. Het is een verregaande maatregel, maar het is wel de manier om het internet voor jongeren een veiligere plek te maken. Tegelijkertijd kun je je afvragen of het echt zoden aan de dijk zet: elke jongere weet inmiddels wel dat Pornhub bestaat en kan daar zo heensurfen om dingen te zien die niet voor de ogen van minderjarigen bedoeld is.
Het kan alle kanten op
In ieder geval kan het voor Discord meerdere kanten opgaan: het kan zorgen dat er juist mensen weggaan omdat ze het te ver vinden gaan, maar het kan ook zorgen dat meer jongeren bijvoorbeeld van de app gebruik mogen maken van hun ouders, omdat ze weten dat zij geen dingen zullen zien die voor hun leeftijd te ver gaan. In ieder geval kan het voor een flinke verandering zorgen in hoe we internetten, als ook andere bedrijven deze manier van werken overnemen. In ieder geval wordt het internet er wel een stuk minder vrij van, en het is aan iedereen voor zich om te bepalen of dat een probleem is, of juist de oplossing.