31.08.2008
Search

VS – campagnes niet gericht op search

By: Redactie Dutchcowboys

BlogSearch
vs-campagnes-niet-gericht-op-search.jpg
vs-campagnes-niet-gericht-op-search.jpg

De verkiezingen in de Verenigde Staten spelen zich meer dan ooit voor een groot deel online af. Zowel McCain als Obama hebben Facebook-accounts, maken gebruik van blogs en zijn online erg ‘zichtbaar’.

Afgelopen donderdag kwam de Wall Street Journal met een uitgebreide analyse van het online gedrag van de presidentskandidaten. Het concludeerde dat McCain ‘sluwer’ te werk ging dan Obama. Die daarentegen haalt online veel meer geld op dan McCain en geld is vaak de beslissende factor bij de Amerikaanse verkiezingen.

Je zou verwachten dat de campagneteams het volledige plaatje online goed voor elkaar hebben, dus ook de zoekmachinemarketing. Dat valt echter tegen.

Dit blijkt uit een onderzoekje dat Danny Sullivan van Searchengineland vrijdag uitvoerde. Hij keek naar de populaire termen uit Google Trends en ging vervolgens op zoek naar gerelateerde advertenties.

Als voorbeeld nam hij de nieuwe running mate van McCain, Sarah Palin. Een search op haar naam bracht als enige advertentie het “Palin me Domain For Sale”. Geen advertentie van het campagneteam van McCain/Palin, wat je zou verwachten. Ook het campagneteam van Obama heeft er niet aan gedacht ge(mis-)bruik te maken van de stappen van hun concurrent. Waarschijnlijk waren ook zij verrast over de keuze van McCain.

-489.jpg
-489.jpg

Enkel bij een search op “mccain palin” komt een advertentie terug die door het campagneteam van de Republikeinen is geplaatst. De pagina die daarop volgt geeft echter weinig informatie over Palin (waar de meeste mensen naar op zoek zullen zijn) maar slechts een donatie-pagina. Kans gemist voor de campagneteams lijkt mij.

Share this post