Collection_000 in Order_TEST02

Pokémon 30 jaar: Legendary Collection van €75.000 geveild

Online27 feb , 23:59doorJeroen de Hooge
Catawiki veilt complete Legendary Collection met bijna perfecte PSA-scores.
Dertig jaar geleden verschenen de eerste Pokémon-games in Japan. Wat begon met Pokémon Red en Green groeide uit tot een van de grootste entertainmentfranchises ooit.
Op Pokémon-dag (27 februari), viert Catawiki het jubileum met een bijzondere veiling. Het absolute pronkstuk? Een complete Legendary Collection van 136 kaarten, allemaal beoordeeld met PSA-score 9 en uitgevoerd in het iconische reverse fireworks holografische design.
De geschatte opbrengst: 75.000 euro. Voor verzamelaars is dit geen gewone set. Dit is erfgoed uit de beginjaren van Pokémon.

Nostalgie met een prijskaartje

De Legendary Collection is een eerbetoon aan de eerste generatie Pokémon. Denk aan klassiekers als Pikachu, Charizard en Blastoise.
Wat deze set uitzonderlijk maakt, is niet alleen de volledigheid. Het is vooral de staat. Elke kaart heeft een PSA-score 9, wat betekent dat ze vrijwel in perfecte conditie verkeren. Voor kaarten uit begin jaren 2000 is dat zeldzaam.
Volgens Pokémon-expert Mickael Mole van Catawiki is het verzamelen van alle 136 kaarten al een uitdaging. Dat ze ook nog eens in bijna perfecte conditie zijn, maakt de collectie uniek.

Recordprijzen zijn geen uitzondering meer

De markt voor Pokémon-kaarten draait al jaren op volle toeren. In 2024 werd via Catawiki een Pikachu Trophy World Championship-kaart verkocht voor 45.499 euro. Andere first edition-sets en Charizard-kaarten leverden eveneens tienduizenden euro’s op.
Dat is geen toeval.
Volgens het Catawiki Insights-rapport van 2025 was Pokémon bij Nederlandse kopers de op één na populairste categorie. De vraag steeg met 70 procent ten opzichte van het jaar ervoor. Bovendien is Pokémon de categorie waarvoor gebruikers het vaakst een zoekalert instellen. Daarmee laat het zelfs LEGO achter zich.
Dat zegt veel over de huidige generatie kopers. Millennials die opgroeiden met Pokémon hebben nu koopkracht. En wat ooit een mapje onder het bed was, is vandaag een investeringsobject.

Meer dan een kaartenset

Naast de Legendary Collection bevat de jubileumveiling nog meer blikvangers. Zo gaat er een Charizard Metal 4 in PSA 10 onder de hamer, gesigneerd door illustrator Mitsuhiro Arita. Ook een gelimiteerde Pikachu #XY-P Foil in PSA 10 maakt deel uit van de collectie. Maar het draait om die complete set.
Volledige, hoogwaardige verzamelingen zijn schaars. En schaarste drijft waarde. Zeker wanneer nostalgie meespeelt.

Waarom Pokémon blijft groeien

Pokémon is al lang geen kinderserie meer. Het is een cultureel fenomeen dat generaties verbindt. Ouders die ooit hun eerste Charizard trokken, delen die ervaring nu met hun eigen kinderen.
Die emotionele waarde vertaalt zich in economische waarde.
De jubileumveiling loopt van 27 februari tot 14 maart. De vraag is niet of de set wordt verkocht. De vraag is hoe hoog de biedingen oplopen.
Deel dit bericht

Loading