claude

Anthropic wordt goedkoper en beter: dit is hoe

Online25 nov 2025, 9:13doorLaura Jenny
Anthropic heeft natuurlijk zijn Claude-chatbot, maar die staat niet op zichzelf. Daar zit een taalmodel onder en daarvan is nu een nieuwe variant verschenen. Het gaat om Opus 4.5, dat zorgt dat Claude niet zomaar een gesprek meer afkapt omdat het te lang gaande is.

Claude is flink verbeterd

Die verbetering bij lange gesprekken komt vooral doordat er meer geheugen is waarop Claude kan leunen. Het blijft bovendien niet alleen bij het nieuwste van het nieuwste, dus Opus 4.5, in het algeheel heeft Claude meer opslagruimte. Dat zullen vooral mensen merken die steeds tegen die plotseling afgesloten gesprekken aanliepen. Andere chatbots knippen en scheren daarbij vaak oude gedeeltes van de gesprekken, maar Claude werkt anders. Claude stopte er gewoon mee, zodat je gespreksgeschiedenis wel in stand bleef.
Nu gaat dat veranderen, want Claude gaat wel de belangrijkste punten van eerder in het gesprek samenvatten om zo ruimte over te houden. Maar de komst van Opus 4.5 zal ook helpen om Claude beter te maken. Opus 4.5 is het eerste model dat een nauwkeurigheidsscore van 80 procent overschrijdt, namelijk 80,9 procent in de SWE-Bench Verified-benchmark, waarmee het recent door OpenAI onlangs uitgebrachte GPT-5.1-Codex-Max (77,9 procent) en Google's Gemini 3 Pro (76,2 procent) verslaat. Vooral agentisch programmeren kan hij goed, waarbij AI op eigen houtje taken uitvoert voor de mens die daartoe toestemming heeft gegeven.

Visueel nog niet zo sterk

Het is niet allemaal geweldig en leuk: visueel redeneren is een zwakte van Claude. Dat was het al, en dat is nu niet verbeterd. Het betekent kortgezegd dat als je hem een foto laat zien en daar iets over vraagt, de kans groter is dat daar een verkeerd antwoord of zelfs geen antwoord op komt, terwijl ChatGPT en Google’s AI die taak wel succesvol op zich neemt. Maar Claude zou wel veiliger en weerbaarder zijn geworden tegen aanvallen van buitenaf.
Anthropic lanceert bovendien nog iets nieuws: Claude Code is nu ook op de desktop beschikbaar. Het heeft nu een eigen native desktop-app in plaats van dat je moet zoeken naar command line en op het web. Maar vooral is het fijn dat Claude goedkoper is geworden. De API kost nu 5 dollar voor output en 25 dollar voor output, maar dat was 15 en 75 dollar per maand. Je krijgt daar nog steeds 1 miljoen tokens voor.
Deel dit bericht

Loading