Ja, de titel is een beetje
clickbait, sorry. Maar als het goed is heb je wel echt even door je hoofd laten flitsen welke
app het nu was. Heb je
Pokémon Go gegokt?
Instagram?
Facebook? Allemaal top tieners dit jaar zoals gewoonlijk, maar de populairste gratis app op de
App Store was dit jaar
Snapchat. De app lijkt niet te stoppen en vooral de jongere doelgroep loopt er helemaal weg mee. Ondanks de aanval van Instagram en de waanzinnige populariteit van
Pokémon Go wint Snapchat dus toch echt. De rest van de top tien bestaat behalve uit de al eerder genoemde apps uit the usual suspects zoals YouTube, Google Maps, Netflix, Spotify en Pandora.
Veel downloads vs. de beste
De volgorde maakt uiteindelijk niet zo heel veel uit zonder absolute aantallen te weten, al is het wel opvallend dat de enige die nog niet genoemd is op de tweede plek staat. Facebook's Messenger app is een onding, krijgt slechte recensies maar wordt dus wel gedownload als een malle. Het is duidelijk niet de beste app, maar daar gaan deze cijfers ook niet over.
De beste apps zijn door
Apple zelf gekozen en die staan (zoals dat vaak gaat) niet in de andere lijsten. Beste iPhone app en game zijn fotobewerkings-app Prisma en
Clash Royale, voor iPad zijn dat respectievelijk Day One Journal en
Severed.
Dit is dus \u00e9\u00e9n van de bestverkochte apps. Schaam je, wereld.
Betaald
Bij de betaalde apps is het een stuk gevarieerder, hoewel het geen verrassing is dat bijvoorbeeld Minecraft: Pocket Edition in de top tien staat. Er zitten spelletjes bij (zoals Heads Up!, waarbij je de telefoon tegen je hoofd houdt en moet raden wie of wat je bent terwijl de rest lacht), maar ook emoji-packs zoals het setje van 500 voor iMessage van Kim Kardashian en dingen als Face Swap Live. Of deze apps nu trouwens alleen het meest gedownload zijn of ook het meeste hebben opgebracht is niet helemaal duidelijk.
Nederland
Natuurlijk zit het binnen Nederland iets anders, want hier is
Whatsapp de meest gedownloade gratis app. De 7 Minute Workout Challenge is de meest gedownloade betaalde app, maar het meeste geld is in ons land binnengehaald door
Pokémon Go. Op iPads is het
Netflix die niet verrassend het meeste is gedowload voor nop en
Minecraft: Pocket Edition wint het als betaalde app, maar het meeste geld is verdiend met Candy Crush Saga. Zucht.
[Afbeeldingen © Apple / Victor Hanacek]