Toyota zou best eens de redder in nood kunnen zijn voor Nissan. Nissan ziet zijn verkoopcijfers al enige tijd dalen en financieel heeft het het moeilijk. Kan landgenoot Toyota helpen? Met Honda liep een fusie stuk, maar het zou zomaar kunnen dat Toyota en Nissan wel tot een deal komen.
Tijdens een persconferentie gaf Nissan-leider Ivan Espinosa aan dat als er nu geen actie wordt ondernomen, het alleen maar neerwaarts gaat met Nissan. Er is een nieuw herstelplan gepresenteerd en de besparingen zijn zo’n 1,5 miljard euro. Maar is het genoeg?
Misschien kan een overname door Toyota licht in de duisternis schijnen. Volgens een Japanse krant heeft een topman bij Toyota contact opgenomen met Nissan. Toyota zou dan niet zozeer het overnamebedrijf zijn, maar meer een soort investeerder met een actievere rol.
In ieder geval zou het erg bijzonder zijn als de bedrijven nauwer samenwerken: ze zijn immers al die tijd juist grote concurrenten geweest. We houden het in de gaten.