NU.nl lanceert Digg-kloon

1175548262nujij

Na het snel populair wordende eKudos komt nu ook NU.nl met een nieuwe social nieuwssite NUjij.nl (Bijzonder dat er geen link naar de nieuwe site op Nu.nl is te ondekken). Lezers krijgen bij de nieuwe site vrij spel is te lezen in het persbericht. Deze kunnen op NUjij.nl niet alleen reageren op al het nieuws, maar kunnen ook zelf nieuws plaatsen.

Laurens Verhagen, hoofdredacteur van NU.nl en van NUjij.nl, ziet voor NUjij.nl echter een duidelijk onderscheidende rol weggelegd. "Digg heeft een aantal belangrijke nadelen. Zo is het nieuws uiteraard erg Amerikaans georiënteerd , maar ook nogal eenzijdig. Technisch nieuws domineert nog altijd." Verder blijkt een zeer kleine groep lezers verantwoordelijk te zijn voor het aandragen van bijna al het nieuws.

"Door de koppeling met NU.nl denken wij dit anders te kunnen doen", meent Verhagen. Onder ieder artikel op NU.nl zal binnenkort een verwijzing komen naar NUjij.nl. Wie wil reageren op het nieuws, kan dat vervolgens doen op deze nieuwe site. "NU.nl houden we graag zo bondig en neutraal mogelijk. Reacties passen daar niet in."

Tags: digg, nu.nl
2d600050395e57e734f486cf6df66dec7accd832_42066_90_90_1Henk de Hooge

is oprichter en hoofdredacteur van Dutchcowboys. Daarnaast is hij online-uitgever, internet entrepreneur en MD van Red Banana, een creatief online-marketing bureau. Henk volgen kun je via Twitter @Henkey via zijn Facebook pagina en Google+

Reacties (1)

  • wie volgt... er zullen vast nog meer komen. Ik vind het wel mooi dat we met zulke sociale bookmarkers het nederlandse nieuws beter kunnen doorspitten op een sociale manier. En voor de nederlandse virals/publiciteitstunts een goede ontwikkeling.

    Di 3 apr 2007, 13:31 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Headlines

© 2004-2011 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap