Wanneer is marketing content en willen we dat?

Wanneer is marketing content en willen we dat?

Waar is de grens tussen content, context en marketing? Nu.nl heeft momenteel een banner + content campagne lopen die in lijn met, en vormgeving van, nieuws content wordt gepresenteerd. Mijn marketing hart is positief over de ontwikkeling maar het rationele deel van datzelfde hart schrikt ervan terug. Want wat kan ik nog wel vertrouwen van een nieuwsservice en in welke vorm herken EN accepteer ik dit.

Ik weet dat dat naief overkomt want is het nieuws niet al veel langer opgebouwd uit de marketing van events, merkcampagnes etc? En worden er niet al jaren advertorials geplaatst? Ja, dat is zo. Maar daar gaat vaak nog wel een redactie overheen.

Op Dutchcowboys plaatsen we regelmatig berichten van merken maar altijd gekozen door de redactie en vrijwillig geplaatst. Kan dat nog als je deze vorm van bannerign/advertorial plaatst? Het is de eerste keer dat ik het zie bij Nu.nl en ben benieuwd wat jij ervan denkt. is het een goede ontwikkeling? Welke andere vorm zou je wel accepteren? Discussieer mee en geef ons input hoe we evt wel dit type =oodschap ook op DC kunnen gebruiken!

Reacties (8)

    • Marieke

    Ik vind het wel meevallen. Er staat een duidelijk logo bij op een onverwachte plek, plus de tekst advertentie. Maar misschien ben ik bevooroordeeld omdat ik zocht naar deze advertorial.
    By the way: advertorials worden nooit geredigeerd door een redactie. Dat is puur reclametekst.

    Ma 1 jun 2009, 18:21 [reply]

    • oog

    "Waar is de grens tussen content, context en marketing?"

    - Er is geen, door de samenleving bepaalde, grens tussen content, context en marketing. De media schrijven deze zogenoemde grens zelf. Informatie/nieuws is geen vrij goed. Het is een markt waar geld verdient wordt.

    "Kan dat nog als je deze vorm van bannerign/advertorial plaatst?.. altijd gekozen door de redactie en vrijwillig geplaatst.."

    - Wat is hier niet duidelijk aan?Nu.nl biedt reclame ruimte aan shell waarbij nu.nl overeenstemt met de content en plaatsing daarvan.

    "is het een goede ontwikkeling?"

    - Dit is een goede vraag. Want in hoeverre is geld van invloed op de objectiviteit en integriteit van nieuws/informatie?

    "Welke andere vorm zou je wel accepteren?"

    - Dat is een suggestieve vraag. Met betrekking tot de informatiesamenleving zie ik een convergentie tegemoet in de toekomst waarbij de kanalen en content in handen komen bij een gecentraliseerde groep media conglomeraten.




    Di 2 jun 2009, 02:55 [reply]

    • Roel de Lange

    Als we een vergelijking maken naar de offline wereld, is het zo dat marketing steeds meer terrein verliest op het product zelf. Het gaat inmiddels om de "echte" kwaliteit van het product. De consument is steeds moeilijker te verleiden.
    Online zal dit niet veel anders gaan. Van de focus op schreeuwende banners, naar kwalitatieve content(product), om zo de consument te verleiden.

    Di 2 jun 2009, 09:38 [reply]

    • koningwoning

    Wat mij opviel in London was dat de meeste grotere formaten outdoor in the Tube voor een groot deel long copy was geworden.

    David Ogilvy zei het al lang geleden: there is no reason for advertising to look like advertising.....
    Ook David O was een longcopy man.

    Ik denk dat inderdaad door de afwijzing van de patatgeneratie van advertising er nieuwe manieren gevonden moeten worden... dit zou er best een kunnen zijn.

    Naar mijn weten kan dit op elke willekeurige bannerplaats gebeuren. Er is geen redactionele laag over banners. Dus slim gedaan van het reclamebureau als je het mij vraagt.

    Di 2 jun 2009, 10:27 [reply]

    • Hans Coppens

    Afgezien van het vraag of een bezoeker binnen de gekozen vorm direct het onderscheid kan maken tussen content en reclame, is het de vraag of het redactioneel de stap in de goede richting is. Er is nl een 'fout' gemaakt in de eerste link van de banner, hier staat; de drie harde waarheden. De waarheid verkondigen is iets wat journalistiek niet het doel is en als producent / reclame maker niet mogelijk is.

    Di 2 jun 2009, 11:00 [reply]

  • Een advertorial is een gesponsord nieuwsbericht. Vaak, als een inkoper het goed doet, in de "taal" van de site geschreven.
    Het is niet verplicht daar "reclame" of iets dergelijks boven te plaatsen. Natuurlijk is het wel netjes om te doen.
    Geenstijl doet dit met enige regelmaat. Onder de advertorial staat dan dat er al 100.000 mensen hebben gereageerd. Wanneer je klikt op de link naar de reacties ga je naar de promo website.
    Wanneer een advertorial ook echt iets biedt aan de community, zal de community hier niet snel over vallen. Helemaal niet wanneer dit duidelijk aangegeven staat.

    Fijne dag!

    Di 2 jun 2009, 15:46 [reply]

  • Hello all,
    'Oog' stelt een interessante vraag over content,context en marketing. Maar welke hoort niet thuis in dit rijtje Content, context of marketing?
    Content en context zijn beide communicatie fundamenten, ongeacht zijn discipline. Marketing is slechts een divisie daarvan, waarbij content, deze verschenen in een bepaalde context, aanwezig is. Ze zijn niet naast elkaar te leggen.
    /
    Om de begrippen 'Content' en 'Context' beter te begrijpen, moet je daarom verder kijken dan marketing of advertising. 'Advertorial' staat hier al een stukje vandaan. Leg 'Infotainment' in het verlengde en je bekijkt hedendaags informatiegedrag met andere ogen... Informatie ter vermaak, reclame ter info: maakt Reclame ter vermaak. Dit bestaat al eindeloos lang. Dient deze een reclame vermelding? Dan moet de BN-er in het laatste popmagazine ook het "advertentie" op zijn voorhoofd.

    Een nieuwssite is geen popblaadje, zou je zeggen. Toch kunnen ze zich net zo makkelijk wél zo gedragen. Een advertentie stempel lijkt mooi meegenomen, maar kan verwarrend werken: om vervolgens iets helemáál niet meer te gaan lezen. Dat is nu ook weer niet de bedoeling.

    De lezer dient zelf een kritisch oog te ontwikkelen op hetgeen hij leest. Dat moet niet de informatie-bieder voor hem doen. Die stelt andere doelen.

    Wo 10 jun 2009, 18:28 [reply]

    • Natasja Pattipeilohy

    Naar mijn mening is er geen grens meer. Als die er wel nog is dan is deze sterk aan het vervagen. Jammergenoeg (en zeker in deze tijd) speelt geld ook een rol en worden advertorials vaker blind geplaatst, tot soms grote ergernis van de bezoeker. Ik ben er geen voorstander van zoals Sikko Baltus laat weten; "Een advertentie stempel lijkt mooi meegenomen, maar kan verwarrend werken: om vervolgens iets helemáál niet meer te gaan lezen. Dat is nu ook weer niet de bedoeling."

    Vr 12 jun 2009, 16:20 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Headlines

© 2004-2011 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap