MySpace Nederland officieel gelanceerd
Wie had 10 jaar geleden ooit gedacht dat een internationale website een launch party compleet met bands en modeshows zou organiseren in de Amsterdamse Melkweg?
Maar anno 2008 zijn ook internet ondernemers eindelijk sexy. MySpace mannen Travis Katz (SVP & General Manager) en Derek Fehmers (Marketing Director Benelux) werden gisteren als popsterren on stage ontvangen en presenteerden hun plannen met Myspace Nederland voor de aanwezige pers.
Natuurlijk kennen we de functionaliteiten van MySpace al, want we hebben het hier eigenlijk gewoon over Hyves 2. De prangende vraag op eenieders lippen was dan ook hoe MySpace zich in NL denkt te gaan onderscheiden ten opzichte van de concurrent met ruim 12x zoveel geregistreerde Nederlandse gebruikers (405.000 Nederlandse MySpacers vs. 5 miljoen hyvers).
MySpace toonde zich niet onvoorbereid op de hamvraag: Content is wat MySpace bijzonder maakt, naast natuurlijk het wereldwijde bereik. In de VS werd MySpace met name bekend als muzieksite omdat er een aantal artiesten er doorbraken, en steeds meer bekendere bands er een profielpagina openen en er muziek verspreiden. Binnenkort zal de eerste feature film haar premiere beleven op MySpace, en de site heeft internationale contentdeals lopen met Channel 4, BBC en National Geographic.
Het streven is om dit soort partnerships ook op lokaal niveau aan te gaan, om de Nederlandse gebruiker nog relevantere media aan te kunnen bieden. Gesprekken met diverse mediabedrijven worden inmiddels al gevoerd.
En tja, hyven is leuk, maar wat als je op vakantie een nieuwe liefde opdoet in Italië of Frankrijk? Die zit vast niet op Hyves, maar wel op MySpace. Mikkend op verdere globalisering, gelooft MySpace er heilig in dat social communities grensoverschrijdens zouden moeten zijn zodat je al je vrienden, wereldwijd, bijeen verzameld.
Nobele strevens dus, en met de vele Muziek en Film platformen die MySpace heeft denk ik dat ze zeker een prima USP in huis hebben. Persoonlijk denk ik dat deze focus binnen social communities de komende jaren de grote succesfactor gaat worden. Je kunt niet overal verstand van hebben, dus doe één ding gewoon heel erg goed.
Ik was dan ook benieuwd of Katz plannen heeft om ook andere content area’s af te gaan tasten, zoals bijvoorbeeld sport. Uit zijn antwoord blijkt echter niet dat hij perse verder wil specialiseren: ‘Muziek en film zijn niet contentgebieden die we bewust gekozen hebben, it just sort-of happened. We willen in de toekomst juist graag meer met andere content gaan doen zoals comedy en sport. In Engeland hebben we al deals met een aantal premier league voetbalclubs en Serena Williams en David Beckham zijn uitermate actieve MySpace gebruikers’.
Geen focus op alleen muziek dus, al stond het feestje direct na de perspresentatie daar natuurlijk wel volledig van in het teken. Aanwezig dan ook veel mensen uit de muziekbizz, waaronder artiesten, platenbazen, talentscouts en VJs. Het laatste hippe MySpace feestje in Nederland zal het zeker niet zijn, de site kondigde aan met enige regelmaat MySpace parties & events te gaan organiseren voor haar leden.
Reageren
Gerelateerde tweets
-
Social Media Mind 27/08/2009 23:59 uur
Primo Event Tonight: Social Media Club's San Francisco/Silicon Valley ... - San Francisco Examiner: If you haven.. http://snipurl.com/rg0jm -
alonzo fretwell 19/08/2009 22:49 uur
MySpace To Acquire Social Music StartUp iLike; Founders Stay: Social-networking giant MySpace agreed to acquire .. http://tinyurl.com/lxnxup -
Rene 11/08/2009 13:54 uur
Entrepreneur Takes Finalist Spots for New Event and Social Media ... http://bit.ly/NaY7f -
JD Donahue 11/08/2009 13:39 uur
Entrepreneur Takes Finalist Spots for New Event and Social Media ... http://bit.ly/nf3fh -
Free Blog Factory 11/08/2009 12:39 uur
Entrepreneur Takes Finalist Spots for New Event and Social Media ... http://bit.ly/ygxiz -
Arleen Boyd 21/07/2009 19:24 uur
Good beginners overview for promoting an event using social media by @ducttape http://su.pr/2r67Ty -
Jim Teeter 08/07/2009 03:59 uur
#twitter_job Event review: TRN networking event and social media presentation http://u.mavrev.com/im63 -
Renee Blodgett PR 24/06/2009 22:04 uur
Blogging 'GasPedal Event: Corporate Social Media Success Stories' http://bit.ly/iDVuI -
Nancy Arroyo-Perez 12/05/2009 22:19 uur
Advertising event spotlights social media http://bit.ly/m8H54
Laatste reacties
- iPhone gebruiker: De iPad zal inter...
- bitkid: Mooi voor apple maar ik vin...
- Robert van Geenhui..: Goede zaak! ...
- iPhone gebruiker: Grappig dat pirat...
- Siets: Bij heel veel van deze sites...
- jeroen thissen: Pffff. Betalen voor...
- zoe: ik ben het kaia
- iPhone gebruiker: Ahaha
- iPhone gebruiker: Ben Apple fan maa...
- Anon: Youtube heeft ondertussen de ...
Video Reports
-

Video: Sfeerimpressie dag 3...
Views: 4073
-

SXSW: dag 2 vanuit Austin, ...
Views: 1427
-

SXSW: Impression of the fir...
Views: 2542
-

SXSW 2010: Picking up our b...
Views: 2092
-
Views: 9896
-

The Muppets: Bohemian Rhapsody
Views: 12415
-

Google Chrome OS Open Sourc...
Views: 10264
-

Passion : World’s Greatest ...
Views: 10932
-

The Go Programming Language...
Views: 9890
-
Views: 23811









![Gadget van de Week: HTC Desire Silver [Adv]](/images/upload/htc_small_gvdw_6565_155_90.jpg)



































Reacties (3)
@marjolijn "Alhoewel het Internet natuurlijk al lang een volwassen medium is..." Even off-topic maar het internet staat nog in zijn luier en is nog heel ver van volwassenheid af ... Verder TOP! verhaal hoor ;-)...
Za 9 feb 2008, 23:23
internet STAAT in zijn luier? je vergelijkt het al met een incontinente bejaarde?
Zo 10 feb 2008, 00:28
Je kunt vanuit het buitenland ook hyven en een eigen pagina aanmaken, ookal woon je zelf in het buitenland!!
Do 11 dec 2008, 15:00