google-denkt-aan-digitale-tijdschriftenk.jpg
Google heeft een aantal uitgevers van tijdschriften benaderd voor de creatie van een digitale kiosk. Daarmee zou
Google volgens waarnemers een nieuw front kunnen openen in zijn rivaliteit met
Apple. De digitale kiosk zou mediabedrijven kunnen toelaten om speciale versies van hun uitgaven te verkopen voor tablet-computers en smartphones, gebaseerd op
Android.
Google zou volgens The Wall Street Journal over zijn plannen onder meer hebben gepraat met de Amerikaanse uitgeverijen Time, Conde Nast en Hearst. Google zou er aan toegevoegd hebben dat er minder commissieloon (Apple krijgt 30%) zou worden aangerekend dan Apple vraagt voor de verkopen in
iTunes.
Ook zou Google aangeboden hebben om de uitgevers te voeden met bepaalde gegevens van gebruikers die digitale versies van de publicaties kopen.
Er wordt wel opgemerkt dat
Google nog geen timing heeft opgesteld voor de lancering van de digitale kiosk. Het is volgens The Wall Street Journal ook nog niet zeker dat de plannen ook werkelijk zullen worden uitgevoerd.
Google stelde in een reactie geregeld met uitgevers te praten over mogelijke samenwerkingsverbanden of het ontwikkelen van technologie die klantendiensten kan ondersteunen. De voorbije weken is Google ook al gestart met de verkoop van digitale boeken in een online winkel.
Via &
WSJ.