De satellietbeelden zoals Google Earth, Yahoo Local en Windows Live Local die nu aanbieden, is vooral fun. Toepassingen worden langzaam uitgerold, maar als ’t aan Microsoft ligt komt daar een functionele toepassing bij: ‘de weg vinden/herkennen’.
Met echte ‘straatbeelden’ vanaf de grond opgenomen, alsof je in je auto rijdt. Microsoft testte al in thuisbasis Seattle en San Francesco, en biedt ze aan in de nieuwe versie van Live Local. Na de zomer moet ’t zover zijn.
BN de Stem meldt nog wat meer over mogelijke nieuwe functies, die gebruikers hebben aangedragen in reviews tijdens de beta..
– Zo is het makkelijk om mail van meerdere adressen in één oogopslag te kunnen zien.
– Handig is berichten te kunnen ‘slepen’ naar een andere map.
– De opslagruimte wordt 2 Gigabyte – even groot als Gmail van Google.
– Live Contact maakt het uitdelen van virtuele visitekaartjes mogelijk.
– Bij het werken met een zoekmachine komen meteen alle resultaten in beeld.
– Met een soort ‘schuifje’ kunnen de gesponsorde links worden gefilterd.
– Als het gaat om foto’s, is naast een uitvergrote foto een galerij met de overige zoekresultaten te zien.
– Met de nieuwe Live Messenger kun je bestanden uitwisselen met vrienden , zoals dat heet peer-to-peer.
– De nieuwe messenger maakt ook bellen mogelijk. Als je met de telefoon (Philips) iemand wilt bellen, kun je kiezen of je wilt bellen via het vaste net of internet.
– Anders is ook dat Windows Live met meer internetbrowsers dan de eigen Internet Explorer, zoals Firefox en Opera, overweg kan.
– Nieuw is Live Expo, een ontmoetingsplaats waar je spullen kunt ruilen of ideeën uitwisselen – een tegenhanger van Googles Base.