Egypte is momenteel nog zo goed als helemaal afgesloten van het internet. Maar nog altijd is de Noor Group’s DSL service de enige die beschikbaar is, al was er gisteren wel wat downtime. Maar waarom kan Noor, met slechts 8% marktaandeel, wel blijven draaien en zijn alle andere Egyptische ISP’s dagen geleden afgesloten?
Hoewel het leuk zou zijn om een verhaal te schrijven over hoe 1 ISP de orders van de overheid trotseerde blijkt de realiteit meer alledaags te zijn.
Volgens het Franse Le Monde is Noor de provider van een aantal essentiele services voor de Egyptische aandelenbeurs in Caïro. Daardoor is de ‘stock exchange’s site‘ een van de weinige sites die nog in de lucht is. Verder schrijft Le Monde dat Noor ook dingen doet voor een aantal grote multi-nationals, inclusief Coca-Cola, Pfizer en Exxon Mobile. En dat het Egypt Air voorziet van netwerk services. Vanwege dit alles wordt Noor warschijnlijk gezien als een belangrijke economische troef en zal dus gewoon blijven draaien tijdens deze crisis. [Bron]