Van militaire missies tot voetbalwedstrijden en van toekomstige
internet-verspreiders tot
pakketbezorgers; drones worden voor veel nuttige zaken ingezet. Maar drones zijn ook een heel leuk speeltje, althans, dat is het voor een groep van 24 Fransen. Een groep Franse quadcopter race fans die zich Airgonay noemen, lieten zich inspireren door Star Wars en gebruikten hun drones voor een wedstrijdje racen door de Franse bossen.
Het zijn geen doorsnee drones waarmee de jongens racen. Ze zijn speciaal ontworpen om mee te racen en hebben de beste combinatie van snelheid en wendbaarheid. Via speciale videobrillen die in verbinding staan met de
drone kunnen de piloten alles volgen, dit is de grootste verandering ten opzichte van 'normale' drones. Normaal ziet de piloot alleen de drone zelf, nu ziet hij wat de camera op de quadcopter filmt.