Ballmer vreest Linux en Google meer

Vr 27 februari 2009 10:32, Redactie, 3295 views

Ballmer vreest Linux en Google meer

Steve Ballmer heeft tijdens een bijeenkomst met aandeelhouders laten weten in Linux een gevaarlijkere concurrent te zien dan in Apple, en ook verwacht hij met Google een concurrentiestrijd aan te gaan.

Microsofts cijfers in de presentatie van Steve Ballmer wijken wel wat af van cijfers die bijvoorbeeld NetApplications presenteert.

Bij de desktops heeft Microsoft met Windows zonder twijfel nog het grootste aandeel. Maar Ballmer geeft aan dat Linux op de tweede plaats komt, gevolgd door Apple. Maar cijfers van NetApplications tonen aan dat Apple circa 10 keer zoveel wordt gebruikt dan Linux.

Ook op het gebied van browsers heeft Microsoft het grootste aandeel. Internet Explorer staat met 75% ruim op de eerste plaats, gevolgd door Mozilla Firefox. Chrome en Safari hebben slechts een fractie van de gebruikers achter zich.

Verder blijkt ook uit de presentatie dat Google oppermachtig is op zoekgebied, gevolgd door Yahoo en Baidu. Microsoft heeft slecht een paar procent van de markt in handen. Verder wijst de uit dat veel Windows en Office gebruikers zonder licentie werken. Een kwart van de Windows gebruikers heeft geen licentie, bij Office is dit ongeveer de helft.

Via: Bestyled


  • Reacties (5)
  • Online
  • Twitter
  • Tell-a-cowboy

Reacties (5)

 

  • Als je de gebeurtenissen van tijdens de eerste twee dagen van het MWC op een rij zet dan lijkt het er sterk op dat Microsoft daar met succes ervoor gezorgd heeft dat zij en niet de concurrerende besturingssystemen in het middelpunt stonden: http://www.mobilecowboys.nl/mwc/9194

    Fri 27 Feb 2009, 11:25


    • Richard

    Netapplications wordt betaald door M$ en Apple en andere bedrijven. Ze geven zelf ook toe dat de cijfers niet helemaal kloppen, niet echt te vertrouwen dus. Verder is IE volgens mij al een tijdje geleden teruggedrukt naar 50%.

    Fri 27 Feb 2009, 13:07


  • Apple lijkt procentueel een kleine markt te zijn. Toch groeit deze. Vanuit het oogpunt van Balmer (PC's) is het daarom niet zo vreemd dat hij (ook om strategische redenen) LInux noemt.

    Op Mobile hebben ze met HTC een ijzersterke partner. Maar die markt zla zeker op termijn worden beinvloed door Android en nu al door de iPhone.

    Laten we vooral blij zijn met een breed aanbod, voor de markt, de consument en deze bedrijven het beste je kunt overkomen.

    Fri 27 Feb 2009, 13:24


  • "tien keer meer wordt gebruikt dán" staat beter.

    Fri 27 Feb 2009, 13:59


    • Joost

    Sam. helemaal mee eens. Grammar Nazi's stand united!
    MS zal echter niet stil blijven staan op Mobile gebied. Ze hebben nu al innovatieve nieuwe interface aan HTC's touchscreen toegevoegd die best de concurrentie met Iphone etc. aankunnen. En over die liscenties moeten ze zich niet zo druk maken. Het lijkt me meer dan fair dat sommige mensen "graits" gebruik maken van hun software. Zo scheppen ze een MS minded markt en het is niet voor iedereen weggelegd om die duizenden euro's voor software te betalen.

    Fri 27 Feb 2009, 17:38

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Of voeg een video comment toe met Raccoon
Let op: voer eerst je naam in!


  • Bing the decision engine
  • Windows Phone 7 Series Features [Video]
  • Mr. Ballmer, would you sign my mac?
  • Project Natal Ces 2010 Reveal Video
  • Microsoft Store Unenthusiastically Breaks Into Song
  • Walt Mossberg: "I Have Sabotaged Microsoft"
  • How to: Upgrade Windows Vista to Windows 7
  • Microsoft Releases Windows 7

Gerelateerde tweets


DC Fotofeed

404 Building not found

DC Mobile

Laatste reacties



Agenda

» SXSW  DC will be here

Austin, Texas

12 maart 2010 / 21 maart 2010

» The Marketing 2.0 Conference  DC will be here

Paris

22 maart 2010 / 23 maart 2010

» E-Reading event 2010

High Tech Campus Eindhoven

23 maart 2010

» Trendsfactory  DC will be here

Zaltbommel

25 maart 2010

» Microsoft Devdays

World Forum in Den Haag

30 maart 2010 / 31 maart 2010

» SpinAwards 2009  DC will be here

Amsterdam

08 april 2010


Nieuwsbrief

Schrijf je in voor de DC nieuwsbrief:



Zoeken



PluggMarketing 2.0Trendsfactory
Advertising



Marcom 100

The Next Web

My BlogLog


Flickr

  • Het vingertje van KemkersDrama Sven Kramer in Beeld
  • Brabarts toekomstige poptempelZoomvlietStudio Bergen op Zoom
  • Proeverij Caruso Roosendaals mooiste ;)Facebook Boek
  • Yolanda 40 jaar lunchpartyExit 2
  • The End of CultuurnachtNHTV Breda
» DC op Flickr


Subscribe with Bloglines Add to Google

RSS Feed


© 2004-2010 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved - Personal weblog of Henk de Hooge and Paul Aelen.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap