Vier apps om als marketeer niet meer te hoeven Googelen

Vier apps om als marketeer niet meer te hoeven Googelen

Het verbaast mij nog regelmatig hoeveel mensen en vakgenoten ik kan verbazen met basistools die iedere marketeer wat mij betreft zou moeten gebruiken. Voorheen gingen we als Google generatie op zoek naar vakinformatie, tegenwoordig kun je ervoor zorgen dat relevante informatie vanzelf naar je toekomt en heb je Google niet meer nodig. Vinden in plaats van zoeken, serendipity, de ongezochte vondst. Een fenomeen dat blijft boeien. Inmiddels is er over onszelf en ons gedrag zoveel informatie beschikbaar op het net, realtime en online waardoor online applicaties en diensten een volgende fase ingaan. Door deze informatie op een slimme manier te combineren en de informatie juist te interpreteren kunnen applicaties gaan voorspellen wat wij willen zien, doen, horen en lezen.

Twitter is voor mij een belangrijk informatiekanaal. Alles wat ik wil weten haal ik uit Twitter, zowel zakelijk als privé. Mijn laptop, mijn smartphone en mijn tablet helpen mij hierbij. Surfen op het internet doe ik nauwelijks meer. Hoewel ik nog steeds mijn bookmarks/bladwijzers in mijn Chrome browser zorgvuldig backup gebruik ik ze vrijwel nooit meer. Zo'n 15 jaar geleden ben ik gestart met het verzamelen van bookmarks, mijn leidraad op het internet. Ik kwam op relevante plekken en vond dingen die ik vooraf niet bedacht had. Deze ellenlange lijst van bookmarks is inmiddels onhandelbaar geworden en raadpleeg ik alleen nog in uitzonderlijke gevallen. Hoe zorg ik ervoor dat ik vind en niet hoef te zoeken?

Tegenwoordig zijn er een viertal apps die samen de basis vormen voor mijn kennisvergaring:

Twitter
Flipboard
Zite
Read It Later

Het aantal mensen dat ik via Twitter volg loopt de spuigaten uit, meer dan 3.800. Elke dag lees ik wel weer interessante blogs en artikelen van mensen die ik volg via Twitter. Mijn timeline is daarmee een continue explosie van artikelen en informatie die nauwelijks meer te volgen is. In het begin dacht ik alles wel te kunnen lezen, maar die nobele gedachte heb ik allang achter me gelaten. Toch zorgt Twitter ervoor dat ik in de drivers seat zit en zelf bepaal wat ik wel en niet volg.

Op basis van de mensen die ik volg op Twitter wordt vervolgens met behulp van Flipboard op een zeer aantrekkelijke wijze een elektronisch magazine gepresenteerd waar ik makkelijk doorheen kan bladeren en reacties kan achterlaten of conversaties kan aangaan. Flipboard is voor mij nog steeds de absolute nummer 1 iPad app. Een realtime digitaal magazine helemaal toegespitst en toegesneden op mijn informatiebehoefte. Inmiddels biedt Flipboard tal van andere magazines zoals Engadget die gebaseerd is op de gelijknamige populaire gadget blog. Allerlei slimme algoritmes zorgen ervoor dat alleen die dingen getoond worden waarvan de app denkt dat het interessant is voor mij, tweeps waar ik vaak op heb geklikt of die ik vaak heb geretweet.

Een soortgelijke app betreft Zite, onlangs overgenomen door CNN, waarvoor complimenten omdat zij inzien dat dit de nieuwe manier van uitgeven wordt. Ook Zite is gekoppeld aan mijn Twitter account en rondom bepaalde thema's worden hier ook artikelen geselecteerd die relevant zijn.

Als je vervolgens alle artikelen, blogs en infographics die naar me toe komen bij elkaar optelt dan is dat behoorlijk veel. Ik heb niet altijd de tijd om dit goed door te nemen. Daarvoor heb ik dan weer de app Read It Later. Binnen zowel Flipboard als Zite geef ik met één klik aan welke artikelen ik later rustig wil nalezen. In de Read It Later app staan al deze artikelen netjes op een rij, wordt bijgehouden wat ik wel en niet heb gelezen en creëer ik voor mezelf een soort van realtime naslagwerk over interessante onderwerpen. Briljant toch? Ik kan me niet voorstellen hoe een marketeer zich in deze informatiemaatschappij staande houdt zonder dergelijke tools. Naast het feit dat doelgroepen zich in toenemende mate op tablets en smartphones bewegen en dat marketeers zelf moeten ervaren hoe dit werkt, is het een goede manier om op de hoogte te blijven van de allerlaatste stand van zaken in je vakgebied.

Vinden dus in plaats van zoeken. Welke apps zijn voor jou onmisbaar?

Zite&Readitlater[1]

Reacties (9)

  • serendipity, de ongezochte vondst...mooie vertaling!!

    Ma 21 nov 2011, 16:30 [reply]

    • Robbert-Jan Wijman

    Super bericht. Dit is voor mij nieuw. I will 'read it later'. Maar ga het zeker verder uitzoeken! Dank.

    Di 22 nov 2011, 09:07 [reply]

    • Bart van den Berg

    Beste Mark,

    Ik lees jullie artikelen graag, maar ik mag toch wel zeggen dat deze (wat mij betreft) na de 3e alinea mank gaat. Als ik dit lees propageer je in principe dat al je info via Twitter binnenkomt. Misschien dat Zite en Flipboard iets toe voegen, maar deze zijn toch deels afhankelijk van jou gekozen bronnen.

    Daarbij is Read it Later slechts naslagwerk, dus geen 'bron'.

    Al met al vind ik het persoonlijk erg kort door de bocht om o.b.v. deze info te werk te gaan. Ik hoop dat je regelmatig nog op andere manieren zoekt naar nieuwe twitteraars.

    PS: ik ken enkele marketing bloggers met goede artikelen die juist niet voor Twitter kiezen, ik zou ze niet willen missen.

    Di 22 nov 2011, 12:34 [reply]

    • Bart van den Berg

    PS: probeer StumbleUpOn maar eens... daar krijg je pas een "serendipity" gevoel van

    Di 22 nov 2011, 12:35 [reply]

  • @Bart, StumbleUpon, helemaal mee eens, geweldige app.

    ReadItLater, inderdaad een naslagwerk.

    Twitter, naast die marketeers die niet Twitteren zijn er een hoop met interessante content die wel Twitteren. Niet allesomvattend, maar vang wel een hoop op. Via via via kom ik altijd wel weer op interessante bronnen terecht.

    Overigens vind ik het wel apart als je je als marketeer niet op Twitter begeeft...

    Di 22 nov 2011, 13:45 [reply]

    • Job

    Twitter is aardig maar heeft te veel bagger. Opmerkelijk is dat veel "hippe" marketeers dingen als flipboard gebruiken terwijl dit gewoon een manke rss reader is met een gelikt uiterlijk. Wil je op de hoogte blijven gebruik RSS en je bent 95% verder aangezien ook van social media feeds een RSS stream valt te maken.

    Di 22 nov 2011, 16:13 [reply]

    • Willem Maatman

    Klinkt logisch, maar de vraag is of datgene wat je gevonden hebt zonder het te zoeken ook daadwerkelijk datgene is wat je gevonden zou hebben als je er wel naar gezocht zou hebben.
    Je brein is adaptief en ik denk dat bij Mark de gevolgen hiervan zich openbaren. Hij voelt zich blij met dingen zonder gezocht te hebben omdat hij dat zoeken aan het afleren is. Ik denk dat zijn ‘read it later’ bestand steeds meer gaat lijken op zijn Chrome bookmarkerlijst.
    Het brein van Mark is langzaam aan het veranderen in een brein van een persoon die geen lange teksten meer kan lezen. Hij krijgt een z.g. snipperbrein; veel feitenkennis zonder de context precies te weten.
    Oplossing: Wis af en toe je ‘read it later’ lijst en probeer in plaats daarvan een hele bladzijde uit een boek(je) te lezen.:-)

    Di 22 nov 2011, 18:41 [reply]

    • Jeroen Beelen

    Naast de genoemde apps gebruik ik sinds kort Feedly.
    Geen apps, maar wel nuttig sites om info te vinden zijn socialmention.com, icerocket.com en strawberryj.am

    Di 22 nov 2011, 18:42 [reply]

  • Twitter ok, maar de meeste info haal ik toch nog altijd uit mijn RSS reader. Hier zit alles in, mooi in mapjes en volgens topic.

    Wo 23 nov 2011, 11:21 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Headlines

© 2004-2011 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap