Muziek downloaden is goed voor milieu.

Vr 21 augustus 2009 11:30, Hennie van Kuijeren, 11657 views

Muziek downloaden is goed voor milieu.

Het downloaden van digitale muziek is beter voor het milieu dan het kopen van fysieke CD’s in een winkel, dat concludeert een trio van onderzoekers in hun rapport The Energy and Climate Change Impacts of Different Music Delivery Methods (Sponsoren van het onderzoek zijn Intel en Microsoft download PDF hier). Ze onderzochten zes verschillende muziekdistributie methodes. Downloaden is 40 tot 80% milieuvriendelijker dan het kopen van CD’s in winkels. Milieuvriendelijkheid wordt in dit geval gemeten in energieverbruik en CO2 uitstoot. Het slechtste scenario - een klant rijdt naar de winkel voor het kopen van een CD - produceert een gemiddelde van 3.200 gram CO2 per album. Het beste scenario – een album downloaden achter je computer - produceert een gemiddelde van 400 gram CO2.

Helemaal carbon footprintloos is downloaden niet, eerder dit jaar lazen we al dat twee Google zoekopdrachten net zoveel energie kosten dan het maken van een kopje thee (Engels onderzoek), maar de verschillen met kopen in de winkel zijn enorm. De top zes van verschillende muziek consumptie methodes ziet er als volgt uit:

1.    Downloaden en dragerloos gebruiken.

2.    Downloaden en op CD-r branden (zonder hoesje)

3.    Downloaden en op CD-r branden (met hoesje)

4.    CD kopen via e-tail (post verzending)

5.    CD kopen via e-tail (expres verzending)

6.    CD kopen in de winkel

Het verplaatsen van bits in plaats van atoms lijkt op het eerste gezicht natuurlijk energiezuiniger, toch hebben de onderzoekers de energie en CO2 consumpties gedetailleerd beschreven. Voor het bepalen van de carbon footprint en de energie die nodig is voor elk scenario, hebben de onderzoekers o.a. rekening gehouden met milieubelastende factoren zoals CD fabricage, de verpakking, lucht- en landtransport, datacenter energie, autorit naar winkels, de energie die wordt gebruikt in web-shopping en muziek spelen.

De iTunes Store claimde eerder dit jaar 6 miljard liedjes te hebben verkocht sinds de oprichting in 2003. Uitgaande van 12 nummers per album, zou dat vergelijkbaar zijn met 500 miljoen CD’s. Had je dat aantal in een CD winkel gekocht, dan had dat 1.600.000 ton CO2 uitstoot hebben opgeleverd. Hetzelfde aantal digitale albums zou 200.000 ton hebben voortgebracht; een achtste van dat totaal.

Nu nog iemand die deze berekening gaat maken voor niet-betaalde downloads, wellicht dat Pirates Bay dan wat minder piraatachtig lijkt dan de rechter/BREIN nu doet voorkomen.


  • Reacties (4)
  • Marketing
  • Twitter
  • Tell-a-cowboy

Reacties (4)

 

    • Ernst
    Iphone_comment

    Wat te denken van al die mensen die niet meer naar hun werk hoeven te rijden, in dit geval de fabriek waar de cd's worden geperst, drukkerijen van de boekjes en medewerkers van cd-zaken... CO2 besparend, dat downloaden ;)

    Fri 21 Aug 2009, 12:34


    • moos.
    Iphone_comment

    leuk weetje, maar voordat dit een unique selling point gaat worden...

    Fri 21 Aug 2009, 13:46


    • Hennie

    @Ernst. Ik weet niet zeker of die data in het rapport zitten, ze gebruikten 3 externe bronnen voor hun CO2 berekening van CD fabricage (Pagina 8/9)

    Fri 21 Aug 2009, 14:39


  • Staat wel tegenover dat een computer hoogstwaarschijnlijk meer stroom eet dan mijn cd-speler

    Sun 22 Nov 2009, 12:42

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Of voeg een video comment toe met Raccoon
Let op: voer eerst je naam in!


  • Koi Pond video
  • Google Video Search promo

Gerelateerde tweets


  • Edward de Leau
    Twitter Edward de Leau 26/04/2009 06:07 uur
    the iTunes Store file validator megaboosts your ITunes: iTSfv – iTunes Store file validator is an add-in for iTu.. http://tinyurl.com/47uqbr
  • Edney Souza
    Twitter Edney Souza 25/04/2009 19:24 uur
    Free iTunes Downloads: http://migre.me/GCr - Dicas s/ o q tem de legal e gratuito na ITunes Store - 147 mil assinantes RSS
  • Eric Steur
    Twitter Eric Steur 06/03/2009 17:14 uur
    Wow wow wow! De @ruuddewildnl podcast staat op nr 1 in de iTunes Store :-) http://tinyurl.com/bmlcze
  • Lode Broekman
    Twitter Lode Broekman 04/03/2009 22:08 uur
    OK. U2 album kost 9 euro in de iTunes store en $3.99 bij Amazon. Huh?
  • Klaas Landsman
    Twitter Klaas Landsman 01/03/2009 19:14 uur
    grappig, http://tinyurl.com/d6swdw - daar zit een advertentie die direct naar iTunes store gaat om nummer aan te schaffen
  • Tony Jansen
    Twitter Tony Jansen 24/02/2009 21:18 uur
    Denk dat Depeche Mode fans iTunes store aan 't swampen zijn.
  • Geert Booster
    Twitter Geert Booster 21/02/2009 12:24 uur
    @jnieuwen Met de iTunes store is het redelijk simpel zoeken naar podcasts in een bepaalde categorie
  • Peter Evers
    Twitter Peter Evers 28/12/2008 12:32 uur
    ik zit in de iTunes store en wil een link naar betreffende pagina hebben voor een blog post. Hoe vind ik de link?
  • Arno
    Twitter Arno 09/12/2008 11:24 uur
    "the word is that Apple is about to allow you to download songs from its massively popular iTunes store and liste..." http://urlby.me/15fb8
  • DutchCowboys
    Twitter DutchCowboys 30/11/2008 14:01 uur
    Dutch Cowboys: 10.000 iPhone Apps in iTunes Store http://tinyurl.com/5z6k9d
  • Timan Rebel
    Twitter Timan Rebel 15/11/2008 14:34 uur
    nice, Pathé app in de iTunes store! Dat is echt wat voor mij :)
  • erwin blom
    Twitter erwin blom 04/11/2008 16:23 uur
    De iTunes store is ook behoorlijk in de war. Abonneren op podcastst geeft steeds foutmeldingen.

DC Fotofeed

404 Building not found

DC Mobile



Agenda

» SXSW  DC will be here

Austin, Texas

12 maart 2010 / 21 maart 2010

» The Marketing 2.0 Conference  DC will be here

Paris

22 maart 2010 / 23 maart 2010

» E-Reading event 2010

High Tech Campus Eindhoven

23 maart 2010

» Trendsfactory  DC will be here

Zaltbommel

25 maart 2010

» Microsoft Devdays

World Forum in Den Haag

30 maart 2010 / 31 maart 2010

» SpinAwards 2009  DC will be here

Amsterdam

08 april 2010


Nieuwsbrief

Schrijf je in voor de DC nieuwsbrief:



Zoeken



Marketing 2.0Trendsfactory
Advertising



Marcom 100

The Next Web

My BlogLog


Flickr

  • Het vingertje van KemkersDrama Sven Kramer in Beeld
  • Brabarts toekomstige poptempelZoomvlietStudio Bergen op Zoom
  • Proeverij Caruso Roosendaals mooiste ;)Facebook Boek
  • Yolanda 40 jaar lunchpartyExit 2
  • The End of CultuurnachtNHTV Breda
» DC op Flickr


Subscribe with Bloglines Add to Google

RSS Feed


© 2004-2010 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved - Personal weblog of Henk de Hooge and Paul Aelen.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap