
Vandaag het bericht dat Web-log.nl experimenteert met content matched advertising.
Nu is dat geen nieuws, ilse media heeft immers al een tijdje deals met Overture. Maar hier gaat het om textlinks IN de postings zelf... en dát brengt heftige reacties en grappige testjes met zich mee.
Het gaat hier uiteraard om een testfase, maar toch even kijken naar één van de proefvijvers: mediakrant.web-log.nl. Daar zie je dat het woord 'nickelodeon' is onderstreept en doorklikt naar deze adverteerder (digitale televisie). De schrijvers van mediakrant hebben die link niet zelf aangebracht.
Een intelligent systeem moet er dus voor zorgen dat trefwoorden in de postings klikken naar relevante adverteerders. Bekend zijn dan ook de grappen over het nieuwe programma van Dick Passchier.
Op zich een gedurfde zet van Ilse Media, want over het algemeen wil de bloggerswereld content gescheiden houden van commercie. Hoe bezoekers reageren is te lezen op mediakrant.
Ilse benadrukt dat het gaat om een experiment; ze weten niet hoe lang het zal duren. Zou Nederland langzaam rijp zijn voor Blogvertising?

De redactie van Dutchcowboys is te bereiken via redactie@dutchcowboys.nl