Spam en phishing zijn al voor enige tijd aanhoudende problemen op Twitter. Maar gisteren heeft het bedrijf aangekondigd dat ze hun inspaningen gaan verhogen met een paar nieuwe functies: “detect, intercept, and prevent the spread of bad links.“
In de blog post schrijft Twitter dat de bescherming werkt doordat alle links die nu naar Twitter gesubmit worden door de nieuwe service gaan … zelfs als een “bad link” al als emailnotificatie is verstuurd en iemand klikt erop “we’ll be able keep that user safe.” Hoe ze dat precies doen is nog niet helemaal duidelijk.
Verder wijst Twitter erop dat je verkorte url’s zal gaan zien waarbij ze de eigen URL inkorter “twt.tl” gebruiken in direct messages en e-mailnotificaties.