waarde-twitter-nu-geschat-op-meer-dan-11.jpg
In juli 2011, bijna een eeuwigheid geleden in de wereld van techbedrijven, werd de waarde van
Twitter gescht
op zo'n 7 miljard dollar. Een paar weken later was dat bedrag al met 1 miljard dollar opgelopen na 2 particuliere financierings ronden. In september van dat jaar, vertelde CEO Dick Costolo dat er voorlopig nog geen beursgang van Twitter aan zat te komen.
Maar inmiddels zijn we 16 maanden verder, hebben er bij Twitter de nodige veranderingen plaatsgevonden en wordt de waarde van het bedrijf al geschat op
11 miljard dollar. Deze valuatie is afkomstig van Greencrest Capital, een bedrijf dat gespecialiseerd is in de in de prijsvorming van bedrijven waar een beursgang aan zit te komen.
Greencrest's Max Wolff zegt: "Twitter is up since the Facebook IPO and is now valued at northward of $11B. This makes sense as growth in users and new monetization efforts are both yielding fruit and pointing toward a good 2013 for Twitter."
Wolff merkt verder op dat de blijvende speculaties van een overname door Apple een premie aan deze prijs toevoegt, maar over het algemeen gezien ziet Twitter er vandaag de dag beter uit dan Facebook
toen het naar de beurs ging.
Twitter zal mogelijk alle voorbereidingen gaan doen
om in 2014 naar de beurs te gaan.