06.03.2005
Media

Blogger heeft andere rechten dan journalist

By: Redactie Dutchcowboys

BlogMedia
1110029043efflogo.jpg
1110029043efflogo.jpg

Een rechter in San Jose heeft Apple voorlopig in het gelijk gesteld in het kort geding dat de Electronic Frontier Foundation (EFF) had aangespannen om te voorkomen dat Apple nog meer weblogs en websites zou gaan sommeren om bronnen vrij te geven over uitgelekt materiaal.

Rechter James Kleinberg heeft in zijn uitspraak aangegeven dat internetjournalisten naar zijn mening niet dezelfde rechten hebben als gewone journalisten. De reguliere leden van de pers mogen zich beroepen op hun beroepsgeheim omdat het vrijgeven van bronnen het schrijven van artikelen en nieuws onmogelijk zou maken .

De, door de EFF betreurde, uitspraak kan grote gevolgen hebben voor alle webloggers en mensen van de internetpers. Deze zullen, indien deze uitspraak bekrachtigd wordt door het Hoog Gerechtshof, vogelvrij verklaard worden. Dit kan er in resulteren dat bronnen geen informatie meer vrij willen geven en de vrije nieuwsgaring in gevaar komt.

Ondanks dat de uitspraak van rechter Kleinberg geen definitieve uitspraak is, geeft de uitslag wel de richting aan die de rechtbank waarschijnlijk in zal slaan. De gevolgen voor de internetjournalistiek kunnen echter nog groter zijn dan men nu verwacht, aldus Annalee Newitz, analist van de EFF. Naast het vrijgeven van bronnen aan eventuele aanklagers zou een uitspraak in het voordeel van Apple ervoor zorgen dat alle informatie die internetproviders over webloggers en freelancers beschikbaar hebben vrijgegeven zou moeten worden.

Bron: (Tweakers/Roels weblog)

Share this post