Gearresteerd voor gebruik WiFi

1180001497wifi

In Michigan is een man gearresteerd voor het gebruik van een gratis wifi-netwerk van een café. Het café biedt het gratis netwerk aan zijn klanten aan, de die gearresteerd kwam nooit in het café, hij gebruikte het netwerk vanuit zijn auto, aldus Ars Technica.

Iedere dag parkeerde hij bij het café zonder uit zijn auto te komen, “ik ging daar gewoon heen om mijn e-mail te checken, ik zag het probleem niet zo.”

Coincidentally, the cafe owner that Peterson was leeching WiFi off of didn't even realize that what Peterson was doing was a crime at the time. Neither did the police officer. "I had a feeling a law was being broken, but I didn't know exactly what," Sparta police chief Andrew Milanowski told the TV station.

De man had een boete van 10.000 dollar kunnen krijgen, maar komt er met 400 dollar boete en een taakstraf van 40 uur beter vanaf.

Hoe is dat eigenlijk hier in Nederland? Is het hier ook strafbaar? Zal waarschijnlijk wel.

Ik ben nog altijd van mening als iemand een wi-fi verbinding heeft die niet goed beveiligd is (geen passwoord) het zijn eigen schuld is als anderen er dan ook gebruik van maken.

Tags: wifi, wikipedia
Fab9e32ce0e11a9a6f7a8fda9a6f79cb6acab990_126584_90_90_1Jeroen de Hooge

Jeroen is werkzaam als Content Manager bij The Blog Idea Factory & Redbanana.

Voor alle vragen (van adverteren tot bloggen) omtrent Dutchcowboys, een van de andere blogs of RedBanana kan je mailen naar Jeroen@Dutchcowboys.nl of neem contact op via Twitter / LinkedIn.

Reacties (8)

    • Michel

    @ Jeroen, een onbeveiligde verbinding is natuurlijk wat anders dan een horecagelegenheid die WI-FI openstelt voor klanten..
    Maar een beetje zeikerig is het wel inderdaad ;)

    Do 24 mei 2007, 12:22 [reply]

  • @Michel, dat is ook zo, maar ze kunnen ook de verbinding wel beveiligen en de klanten het wachtwoord verschaffen..

    Do 24 mei 2007, 12:31 [reply]

  • onbeveiligt netwerk is hetzelfde als de achterdeur open laten, dat geeft ook geen recht op het huis leeghalen :D.
    Bij de wifi-enabled telefoon stond in de 'bijsluiter' wel expliciet vermeld dat het in Frankrijk verboden is buiten gebruik te maken van WIFI

    Do 24 mei 2007, 12:53 [reply]

    • Bert-Jan

    Dan neem je wpa encryptie en het wachtwoord schrijf je op een bord en dat hang je achter de bar waar iedereen hem kan zien, behalve vanaf buiten.
    Wat is het toch altijd gezeur over niks, en ook nog die vergelijkingen met deuren openzetten...bah. Grow up, online gaan dingen er iets anders aan toe. Ik heb thuis ook wifi en daar zit gewoon een wachtwoord. Ik ben niet bang voor misbruik maar controle is beter dan vertrouwen.

    Do 24 mei 2007, 15:00 [reply]

    • Folkert

    Nou eh rustig maar BertJAn, er staat in het artikel gewoon letterlijk dat het 'normaal' gevonden word dat vrije wifi verbindingen misbruikt worden. Wel daar ben ik het niet mee eens. Ben het eens met de suggestie om er standaard wel een wachtwoord op te zetten, maar niet met een vrijbrief omdat iemand er toevallig geen wachtwoord op heeft staan.
    By the way, toen ik nog in 'grow up' fase zat kon je daadwerkelijk je deur open laten, zonder dat dat gevolgen had :D vandaar misschien de voor jou mank gaande vergelijking.
    Niet iedereen leeft online en niet iedereen heeft kaas gegeten van hoe 1 en ander met wifi werkt.

    Do 24 mei 2007, 16:03 [reply]

    • leonart

    En als die cafe baas slim was geweest had hij er een geintje van gemaakt en de verbinding voor een kop espresso (in de auto bezorgd) aangeboden.

    Do 24 mei 2007, 22:27 [reply]

    • Frank

    Leonart begrijpt het uitstekend. In elke bedreiging schuilt een kans, maar die moet je wel pakken!

    Het zal wellicht nog even wachten zijn tot de eerste stad free WiFi aanbiedt, maar het zou dingen een stuk makkelijker maken. Dat zal dan wel in dezelfde gebieden zijn waar ook free public transport mogelijk is.
    Overigens kun je in de VS op de meeste plaatsen gratis lokaal bellen, dus wat dat betreft is het daar wellicht een kwestie van tijd..

    Vr 25 mei 2007, 14:49 [reply]

    • bloedworst

    Het ontvangen van vrije signalen uit de ether is immers een Europees grondrecht art 10 europees verdrag
    en 139c lid2 paraaf 1 maakt voor en in de eu goedgekeurde wifi instalatie
    meeliften niet strafbaar op en open ap

    Zo 6 apr 2008, 14:08 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Headlines

© 2004-2011 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap