Web 1.0 vs Web2.0 vs Web 3.0

Web 1.0 vs Web2.0 vs Web 3.0

Onderstaande tabel toont de verschillende stadia van het Web. Web 1.0 wordt beschouwd als het web van de documenten en het begin van de "nieuwe economie" (HTML fase), Web 2.0 als het internet waarbij de computergebruiker meer het invloed uitoefent door middel van meer interactie (XML, javascript en PHP fase). Web 3.0 is gerelateerd aan het Semantisch Web.

Web 3.0 gaat echter veel verder. Bekijk ook The Internet of Things [Video] en het artikel van Chris Bannink over The Internet of Living Things.

Tags: web 2.0, web 3.0

Reacties (4)

  • http://bentremblay.com/en/versioning-the-web-web-3-0

    :).

    Ma 5 apr 2010, 14:11 [reply]

  • @Rick bedankt voor de link

    Ma 5 apr 2010, 14:24 [reply]

  • En in fase twee oefent de gebruiker zijn invloed uit door techniek. Tja, en eigenlijk wat een vreemd woord gebruiker. Misschien dat 2.0 iets te maken heeft met mensen die dingen (weliswaar in de vorm van bits and bytes) met elkaar gingen delen. En veel minder voor gebruikers met XML, PHP en wat

    Ma 5 apr 2010, 15:43 [reply]

    • Ha Vo (@SimplyH op Twitter)
    • [website]

    Mashups zijn voor mij ook technologieen die bij 2.0 horen.

    3.0 moet meer geautomatiseerde 1-to-1 opleveren tussen aanbieders en consumenten. De relevantie moet erg hoog zijn bij 1-to-1 en dit vereist veel begrip en kennis over sociaal gedrag tussen bedrijven en consumenten.

    Een andere vereiste voor 3.0 is het begrip van hoe je relevante zaken kunt combineren en integraal kunt inzetten om processen en proposities te verbeteren. Mashups vallen dus hieronder, maar wellicht belangrijker de aanpassingen in bedrijfsprocessen om er sterkere relaties uit te halen.

    Zie een voorbeeld van een mashup:
    http://kpnmashup.componence.com

    En de daarbij behorende follow-up om er meer uit te halen:
    http://mashup.componence.com/archives/80

    Het laatste vereist gedragsverandering! Dat is volgens mij het moeilijkste en hetgeen wat de meeste gebruikers van internet om 2.0 technologie te gebruiken. En dat is wel nodig om 3.0 uberhaupt te kunnen voorstellen.

    3.0 komt daarna pas, volgens mij kunnen we daar gerust nog 5 of zelfs 10 jaar op blijven wachten.

    Di 6 apr 2010, 12:41 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Headlines

© 2004-2011 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap