Hyves grote winnaar Online Netwerken

Hyves grote winnaar Online Netwerken

Online netwerken is weer toegenomen het laatste jaar. In 2007 was het nog 40% van de Nederlanders die actief waren op online netwerken, in 2008 60% en in 2009 zelfs 70%. Hyves is grote winnaar.

Voor vrijwel alle websites en services geldt dat de groep actieve gebruikers die input leveren relatief klein is. Je zou de 80-20 regel ermee kunnen onderbouwen: 20% zorgt voor 80% van de content. In veel gevallen is het minder dan 20%, alleen bij prive sociale netwerken is het percentage actieve gebruikers relatief hoog, namelijk 45%.

Dit blijkt uit een online onderzoek naar trends en ontwikkelingen op internet onder ruim 1000 respondenten, uitgevoerd door Ruigrok NetPanel in samenwerking met The Next Web Conference.

Andere opmerkelijke feiten uit het onderzoek: Als het gaat om de ontwikkeling in activiteit op online netwerken, dan zijn Nederlanders die profielen hebben op online netwerken vooral actiever geworden op Twitter, LinkedIN, Hyves en Facebook. Men is minder actief geworden op MSN Spaces, NetLog en MySPace

Het complete onderzoek "De status van de online consument anno 2009" wordt deze week gepresenteerd op The Next Web Conference. Het doel van het onderzoek is vaststellen wat de online Nederlander doet, hoe men zich online sociaal gedraagt en welke issues men ervaart.

Reacties (6)

    • Janneke

    Ben eigenlijk erg benieuwd naar groei van facebook, hyves is nu wel beetje oud nieuws in NL. Ik zie namelijk vooral toename van facebook in mijn omgeving en afname hyves.
    Leuk om te zien in Google trends:
    http://www.google.nl/trends?q=facebook%2C+hyves&ctab=0&geo=...

    Di 14 apr 2009, 14:42 [reply]

  • Janneke, die Google trend kun je heel verschillend bekijken. Deze url is van laatste 12 maanden, aalleen voor Nederland en met Hyves als eerste zoek term:

    http://www.google.nl/trends?q=hyves%2C+facebook&ctab=0&geo=...

    Dat ziet er HEEL anders uit...

    Di 14 apr 2009, 16:00 [reply]

  • Heeft Hyves trouwens al 'buitenland' plannen?

    Di 14 apr 2009, 17:17 [reply]

    • monika

    Nou, ik heb een week of twee geleden mijn hyves account opgeheven. Het werd te veel allemaal. En ik ben niet de enige. Zijn ergens statistieken over het aantal users dat wel een hyves account heeft maar niet gebruikt en het aantal users dat hun hyves profiel weer opheeft?

    Di 14 apr 2009, 21:08 [reply]

    • Hyve

    dutchcowboys.hyves.nl de dutchcowboys hyves?

    Wo 15 apr 2009, 14:41 [reply]

    • Janneke

    @Boris: klopt, maar dan even een hypothese van mijzelf :)
    ik merk dat in mijn omgeving (20-35) iedereen overstapt naar Facebook (echt zonder uitzondering). hyves account wordt niet opgeheven, maar nog sporadisch gebruikt voor de mensen die dan wel nog dingen via hyves doen.
    Ales je als Nederlander op google zoekt naar hyves heb je 1) onder een steen geleefd dat je niet weet wat het is, 2) je bent zo'n idioot die niet snapt dat er zoiets is als een browser adresbalk (mensen leeftijd 12- en 45+). Ik denk dus dat het grote zoekvolume van hyves voortkomt uit mensen die in de laatste doelgroep vallen. En niet geheel toevallig ben ik ook van mening dat hyves aan het veranderen is in een puberportaal, waar de ouders dan weer opzitten om hun koters in de gaten te houden.De mensen die facebook intypen zullen veelal mensen zijn die er veel over horen via vrienden en nog nieuwsgierig zijn (facebook is immers minder ingeburgerd dan hyves).
    Ik denk dat hyves over 2 jaar niet meer is dan CU2 nu is.

    Za 5 dec 2009, 20:24 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Headlines

© 2004-2011 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap