ChatGPT

ChatGPT lanceert GPT 5.4 mini en nano als opvolger van GPT 5

Online18 mrt , 12:56doorLaura Jenny
OpenAI heeft zijn nieuwe AI-model geïntroduceerd: het gaat om GPT 5.4 mini en nano. Het is nu beschikbaar voor mensen die geen abonnement hebben op ChatGPT, maar het gratis gebruiken. De betaalde abonnementen hebben deze variant al.

GPT 5.4

Het is niet een heel specifieke update: het is eigenlijk een verbetering op heel veel vlakken. Vooral op het gebied van redeneren, programmeren en multimodale functies. Het is daarmee wel beter geworden voor vibecoders, mensen die met AI-prompts apps maken. Het is dus vooral een upgrade van de geliefde AI-tool.

Althans, hoe geliefd de AI-tool ook is, het bedrijf erachter is momenteel niet zo populair. De samenwerking die OpenAI heeft met defensie in de Verenigde Staten zorgt voor zorgen over massasurveillance en het ontwikkelen van wapens. OpenAI heeft er inmiddels wel wat aanpassingen in gedaan, maar of het genoeg is? Er schijnen miljoenen mensen weg te zijn gegaan bij het bedrijf en ChatGPT, maar dat is mogelijk een druppel op een gloeiende plaat.

OpenAI

OpenAI laat weten: “GPT‑5.4 mini verbetert aanzienlijk ten opzichte van GPT‑5 mini op het gebied van programmeren, redeneren, multimodaal begrip en het gebruik van tools, terwijl het meer dan twee keer zo snel werkt. Het benadert bovendien de prestaties van het grotere GPT‑5.4-model op verschillende evaluaties, waaronder SWE-Bench Pro en OSWorld-Verified.”

“Deze modellen zijn gebouwd voor workloads waarbij latentie (vertraging) de productervaring direct beïnvloedt: programmeerassistenten die responsief moeten aanvoelen, sub-agents die snel ondersteunende taken uitvoeren, systemen die computers besturen door screenshots vast te leggen en te interpreteren, en multimodale toepassingen die in realtime over beelden kunnen redeneren. In deze scenario's is het beste model vaak niet het grootste model, maar het model dat snel kan reageren, betrouwbaar tools gebruikt en toch goed presteert op complexe professionele taken.”
GPT 5.4 mini is nu live in OpenAI’s API en Codex, nano is er alleen in de API.
Deel dit bericht

Loading