T-mobile gaat Skype blokkeren

T-mobile gaat Skype blokkeren

T-mobile dreigt Skype voor de iPphone te gaan blokkeren. Daarmee wordt bellen via een internetverbinding op de iPhone onmogelijk gemaakt. T-mobile is natuurlijk bang dat ze door Skype belminuten gaan verliezen. Volgens de voorwaarden is Voip-gebruik over 3G netwerken verboden. Juist omdat de T-mobile-iPhone abonnementen veel met een flat-fee contract voor internetverkeer worden afgesloten is er grote angst bij T-Mobile dat de inkomsten gaan teruglopen.

Skype heeft meer dan 400 miljoen klanten en is feitelijk het grootste telecom bedrijf ter wereld. Het moge duidelijk zijn dat T-mobile een achterhoede gevecht aan het voeren is. Ze zullen hun business model moeten omgooien want blokkering van internetdiensten zoals Skype komt toch tamelijk fascistisch over.

Reacties (17)

  • Ik weet niet of je wel eens hebt proberen te skypen over 3G verbinding??? valt niet mee, kwaliteit is echt bagger slecht en je hebt een vertraging zodat een normaal gesprek voeren bijna niet mogelijk is. Wellicht dat de snelste varianten van 3G het wel beter doen, maar ik ga er voorlopig niet aan.

    Vr 3 apr 2009, 09:17 [reply]

  • Staat hier nu echt geen hyperlink in naar een bron? Volgens wie is dit zo?

    Vr 3 apr 2009, 09:22 [reply]

  • Daarbij, waarom alleen iPhone, neem aan ook andere winmobile en g1 e.d. Maar indeed, ik vindt skype toch vaak al slecht, en zeker over een 3g.

    Vr 3 apr 2009, 09:30 [reply]

  • Tegen het T-mobile regime (Remember Free Magenta!?) zeg ik: Get Nimbuzz!

    Vr 3 apr 2009, 09:32 [reply]

  • Als je niet over hun netwerk mag, dan toch gewoon met wifi? In Rotterdam kan je in het centrum buiten gratis gebruik maken van een wifi-netwerk.

    Vr 3 apr 2009, 09:37 [reply]

    • Jeroen Thissen

    Na het omverwerpen van de dictatoriale muziek industrie is nu de telecommunicatie aan de beurt! Blokkeren gaat natuurlijk nooit werken (na Napstar kwamen er duizenden anderen), dan staan er gewoon varianten op en komen er workarounds en cracks. Daarnaast is het natuurlijk niet echt sympathiek van T-mobile. Het bevestigd alleen maar de (aankomende) zwakte van de telecom giganten.
    De opmars van alternatieve communicatievormen via (mobiel) internet is niet tegen te houden. De grote jongens van de oude stempel kunnen beter eens gaan kijken hoe zij zich hiermee bezig kunnen gaan houden. Voorlopig zijn ze nog wel de enige met kapitaal.

    Vr 3 apr 2009, 09:46 [reply]

    • Eelke

    Ik kan het niet meer volgen... Skype op de iPhone werkt niet eens via 3G, omdat de applicatie dat *zelf* al blokkeert. Gaat dit wel specifiek over de iPhone? Of gaat het over de Wifi accesspoints van T-Mobile? Of heeft T-Mobile zelfs een achterdeurtje mijn iPhone in zodat ik niet eens zou kunnen Skypen vanaf mijn eigen netwerk (*dat* lijkt mij stug...)? Iets minder geblaat en wat meer wol (of tenminste een erkenning van het gebrek aan wol) zou wel prettig zijn.

    Vr 3 apr 2009, 09:56 [reply]

  • @Sam, die fascineert mij ook. T-Mobile blocked, waarom hebben ze dat dan niet eerder gedaan. In Duitsland loopt overigens deze case al langer.

    "Use of Skype on the iPhone in Germany is "streng verboten," according to Deutsche Telekom's T-Mobile"

    @Eelke, met je eens, ze moeten ze echt niet gaan bemoeien met je eigen netwerk. Ze zijn als de dood dat ze muchos pecuneas gaan mislopen aan belminuten natuurlijk. Sterker was geweest als ze zelf de dienst gaan aanbieden.

    Vr 3 apr 2009, 10:03 [reply]

    • Maarten

    Misschien moet je je toch maar eens verdiepen in wat *fascisme* nu eigenlijk is voordat je het opvoert als vergelijking.

    Vr 3 apr 2009, 10:18 [reply]

    • Rob

    Veel mobiele telecom providers hebben in hun voorwaarden staan dat het bij goedkopere internet abonnementen VoIP (ook Skype) of je mobiel als modem gebruiken voor je laptop niet is toegestaan. Er wordt echter niet actief geblokkeerd.

    Bij de duurdere abonnementen die geleverd worden voor laptops (umts kaarten, dongles, etc), mag dat weer wel.

    Ooit heb ik mij laten vertellen dat de gedachte hierachter tweeledig is;
    - mobieltjes genereren door hun gebruik normaal gesproken veel minder dataverkeer en
    - als iedereen gaat VoIPen zal de capaciteit van het mobiele netwerk snel onvoldoende zijn.

    Vr 3 apr 2009, 10:20 [reply]

  • Mijn voorlopige conclusie: flat fee is achterhaald. Als ze dat nou eens gewoon netjes uitfaseren, dan hoeven ze ook niet zo krampachtig verboden op te leggen.

    Vr 3 apr 2009, 10:43 [reply]

    • bertje

    je verhaal botst een beetje met dat van je collega cowboy by mobilecowboys:

    http://www.mobilecowboys.nl/nieuws/9439

    Hoe zit het nu echt? Wat is je bron? Heb je het nagevraagd bij T-mobile?

    Vr 3 apr 2009, 10:53 [reply]

    Zeg auteur, een beetje onderzoek doen voordat je zo'n berichtje plaatst lijkt me toch het minste. Skype voor iPhone werkt ALLEEN VIA WIFI, niet via 3G. Ik denk dat je bedoelt dat T-Mobile geen Voip-verkeer over haar mobiele netwerk toestaat.

    Vr 3 apr 2009, 11:03 [reply]

  • @De - TMobile zegt dat het wel via 3G zou moeten werken maar dat het komt door Apple of Skype. Apple zwijgt zoals gewoonlijk en Skype zegt dat het aan T-Mobile ligt.

    In Duitsland loopt er duidelijk nog een andere case.

    Vr 3 apr 2009, 15:36 [reply]

    • John Knieriem

    @ reageerders
    Er zijn diverse opmerkingen gemaakt op bovenstaand artikel. Ik ga er hieronder op in.
    Tav de bron : er zijn diverse bronnen op het internet te vinden w.o. CNN en The Wall Street Journal die dit bericht hebben geplaatst.De discussie is ook niet nieuw al in 2007 wordt er over gepraat.

    Tav 3G/Wifi : Volgens de artikelen op het internet betreft de blokkade niet alleen 3G maar ook Wifi verbindingen.

    T.a.v. de opmerking over fascisme. Een van de betekenissen (volgens Wikipedia) houdt in : "Het fascisme streeft naar de volledige controle over het maatschappelijk leven en de sociale en culturele organisaties". Als een telecomprovider voor ons gaat bepalen welke informatie we tot ons krijgen of welke tools we gebruiken dan is dat wat mij betreft een insteek die, als deze doorgezet wordt, heel bedreigend is voor de maatschappij. In Amerika woedt al een discussie over net-neutraliteit en deze discussie raakt daaraan. Als instituties voor mij gaan bepalen wat ik wel of niet gebruik dan vind ik dat fascisitisch.

    Het is wat mij betreft een heel principieel punt dat direct raakt aan waarvoor ooit het internet was bedoeld. We kunnen wat dat betreft niet expliciet genoeg zijn in ons belang : nl. wij bepalen wat we op het internet doen en niet T-Mobile, KPN, De Nederlandse Staat of wie dan ook.



    Vr 3 apr 2009, 19:36 [reply]

    • Hans

    T-Mobile blokkeert iPhone-versie Skype niet
    iPhone dinsdag, 31 maart 2009 18:46
    van de blijvend-in-gesprek-zijnde redactie.
    T-Mobile heeft bekend gemaakt dat de nieuwe Skype applicatie voor de iPhone niet door hen geblokkeerd wordt. Dit ondanks een foutmelding die de applicatie geeft.
    Het programma, dat gisteren op de markt kwam, zou geschikt moeten zijn voor WiFi, GPRS en 3G netwerken.

    T-Mobile klanten in Nederland die Skype echter opstarten op de iPhone krijgen een foutmelding te zien dat de dienst via het mobiele netwerk wordt geblokkeerd.

    Deze foutmelding is onterecht, aldus T-Mobile in een persbericht. T-Mobile legt geen restricties op de Skype applicatie. Dat deze niet werkt via 3G ligt volgens T-Mobile aan de applicatie zelf.

    "T-Mobile staat VOIP-diensten op haar netwerk toe, dus ook het gebruik van deze Skype applicatie via het T-Mobile netwerk is gewoon mogelijk," aldus het persbericht.

    Klanten die problemen met Skype op de iPhone ondervinden moeten contact opnemen met Skype zelf, en niet met T-Mobile.

    Bron: persbericht T-Mobile.

    Wo 8 apr 2009, 07:45 [reply]

    • made

    time for die giant gevalen,, to much shit business met monopoli

    Do 15 apr 2010, 16:01 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Headlines

© 2004-2011 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap