Het "Second Life" van Google : Lively

Wo 9 juli 2008 09:45, Henk de Hooge, 17273 views

Het waarom is nog niemand echt duidelijk maar Google heeft deze week een eigen "Second Life" gelanceerd onder de naam Lively. Blijkbaar waren ze in Silicon Valley toch onder de indruk van Linden Labs anders kom je niet met een "Browser based virtual world" waar gebruikers wederom hun "eigen wereld" kunnen scheppen.

Mac en Linux gebruikers moeten nog even in de wachtkamer blijven want de Lively add-on is alleen beschikbaar voor IExplorer en Firefox onder Windows (Lively is not ready for your platform). Net als bij de start van Second Life heeft ook Google al een aantal basic scenes gemaakt die direct kunnen worden bewerkt voor het creeeren van je eigen wereld. Via je Avatar kun je communiceren met anderen. De Chat service is uiteraard Google's GTalk.

Het "Second Life" van Google : Lively

Wat Lively gaat doen is moeilijk te voorspellen. Op de hype zal Google zeker meer en meer van haar eigen services embedden in deze nieuwe virtual world. Marketeers zullen opnieuw de stof van Second-Life Business plannen afblazen en natuurlijk is Google met z'n bereik in staat om goede bereikscijfers te leveren. Benieuwd wat ze bij Second Life hiervan denken .. Third Life dan maar.


  • Reacties (6)
  • Virtual Life
  • Twitter
  • Tell-a-cowboy

Reacties (6)

 

  • Gaaf, didnt see this one coming... ben benieuwd of het een impuls gaat geven aan de hele virtual world market...

    Wo 9 jul 2008, 10:30


  • @Peter goeie vraag, traffic is no problemo maar of het goed getimed is ?? Tegenwoordig doen we het met 140 characters in de andere dienst ;-)

    Wo 9 jul 2008, 10:51


    • Bert-Jan

    Waarom zou dit niet net zo hard floppen als Second Life ?
    Ik geloof dat er meer over SL is geschreven dan er ook echt in is gedaan. De zoveelste 'hype' waarom heel eventjes door iedereen over wordt geschreven en een jaar later weer door iedereen vergeten is. Zonde van de tijd.

    Wo 9 jul 2008, 15:55


  • I like it. Runs in an iframe. Zo bereik je groot publiek. Gratis helpt ook. Draait prima hier, beter dan SecondLife. Wat mist is interactiviteit. Dwz Google laat alleen eigen content toe, via Picasa en YouTube. Zo vermijd men een hoop ellende - begrijpelijk. Maar toch, dit wordt pas echt leuk en nuttig(er) wanneer er interactie met de buitenwereld komt. En het moet op iPhones kunnen draaien. Toepassingen volgen vanzelf. Google wil niet alleen naar vakidioten luisteren.. Google heeft de mensen en de middelen. Dit is -aldus- funproject en kennis verwerven tegelijk! Toy en tool. En zo leer je gratis van gebruikers die gratis gebruiken. Nix de internethype voorbij; spelen en ontdekken.
    Ik riek payed-accounts, die toegang geven tot meer content en (wellicht tot die) interactiviteit. Adwords 3D zal er ook snel zijn. Grote verschil met Second Life is dat Google de content en de munten heeft. Daarom is dit ook geen hype. Google stapt laat in. Microsoft is zelfs al verder ;) En kijk es naar wat Sony heeft neergezet. Iedereen bedankt SecondLife voor het struikelen, en sleutelt aan zijn eigen ding. Met allemaal de wetenschap dat volledige vrijheid leidt tot chaos en anarchie. Daarom blijft Sony in de gamehoek, en presenteert Google nu werk uit eigen doos. En liggen ze in Redmond weer es te pitten ;) Maar het zal hoedanook "gecontroleerd losgaan". Het wachten is op een geniale whizzkid die ons zegt hoe het moet.. ;)

    Za 12 jul 2008, 16:33


  • Is het niet gewoon wachten tot ze google earth (3D) linken met dit programmaatje waardoor je een echte virtuele copie van de real world krijgt? Als je alles combineert dan is het een fluitje van een cent om al even op vakantie te gaan in de virtuele wereld voor je echt de reis boekt? Mij lijkt dit in ieder geval een klein onderdeeltje van een groot plan.

    Zo 27 jul 2008, 13:31


    • Nander Voortman

    Helaas is Lively alweer verleden tijd

    Di 25 aug 2009, 11:54

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Of voeg een video comment toe met Raccoon
Let op: voer eerst je naam in!


  • Introducing the New Blogger Template Designer
  • Biking directions on Google Maps
  • DocVerse (aquired by Google) Demo
  • What is Google Voice?
  • First Video on YouTube [Me at the zoo]
  • Google Buzz Demo + Information
  • Google's experimental fiber network
  • Google Buzz Launch event

Gerelateerde tweets


DC Fotofeed

404 Building not found

DC Mobile



Agenda

» SXSW  DC will be here

Austin, Texas

12 maart 2010 / 21 maart 2010

» The Marketing 2.0 Conference  DC will be here

Paris

22 maart 2010 / 23 maart 2010

» E-Reading event 2010

High Tech Campus Eindhoven

23 maart 2010

» Trendsfactory  DC will be here

Zaltbommel

25 maart 2010

» Microsoft Devdays

World Forum in Den Haag

30 maart 2010 / 31 maart 2010

» SpinAwards 2009  DC will be here

Amsterdam

08 april 2010


Nieuwsbrief

Schrijf je in voor de DC nieuwsbrief:



Zoeken



Marketing 2.0Trendsfactory
Advertising



Marcom 100

The Next Web

My BlogLog


Flickr

  • Het vingertje van KemkersDrama Sven Kramer in Beeld
  • Brabarts toekomstige poptempelZoomvlietStudio Bergen op Zoom
  • Proeverij Caruso Roosendaals mooiste ;)Facebook Boek
  • Yolanda 40 jaar lunchpartyExit 2
  • The End of CultuurnachtNHTV Breda
» DC op Flickr


Subscribe with Bloglines Add to Google

RSS Feed


© 2004-2010 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved - Personal weblog of Henk de Hooge and Paul Aelen.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap