Apple lanceert nieuwe streaming versie iTunes

Apple lanceert waarschijnlijk nog dit jaar een nieuwe muziekdienst, die ook mobiel toegang biedt aan alle muziek uit de iTunes-winkel. Deze dienst zal rond de 10 dollar per maand kosten. Dat stelt Rob Reid, expert op het gebied van digitale muziek in deze aflevering (12 minuten). Reid was oprichter van Listen.com, inmiddels eigendom van Real Networks en MTV, dat voor 49% van het bedrijf een kwart miljard dollar betaalde. Hij pionierde eind jaren negentig met een abonneemodel waarbij consumenten voor een vast bedrag per maand vrijwel alle muziek konden beluisteren, maar niet downloaden.

Reid's bronnen binnen Apple melden dat de recente acquisitie van softwarebedrijf Lala waarschijnlijk nog dit jaar zal uitmonden in een vergelijkbare dienst van Apple. Voor een bedrag tussen de 10 en 15 dollar zullen consumenten streaming toegang krijgen tot de gehele iTunes-bibliotheek. Downloaden zou de gebruikelijke 99 cent per nummer kosten.



Elke dinsdag vanaf 10 uur: True Tuesdays. Gepresenteerd door Michiel Frackers, ondermeer mede- oprichter van Planet Internet en 925 en aandeelhouder in Flabber. Camera en montage: Godfried de Vries.

Eerdere afleveringen:

Janpieter Scheerder over Silicon Valley: Nederland heeft veel talent, maar weinig geduld
Daniel Brusilovsky over jongeren: tienerondernemer in opspraak
Mark Bernstein (ex-topman CNN) over nieuws: Mensen kijken eerder naar geschreeuw, dan dat ze luisteren
Mike Gifford over hardware: Microsoft wint van Apple
Andrew Bridges
: Reputatie Google en Facebook in geding
Andrew Anker over de nieuwe internethype: 40 internetbedrijven naar de beurs

Tags: apple, itunes
2d600050395e57e734f486cf6df66dec7accd832_42066_90_90_1Henk de Hooge

is oprichter en hoofdredacteur van Dutchcowboys. Daarnaast is hij online-uitgever, internet entrepreneur en MD van Red Banana, een creatief online-marketing bureau. Henk volgen kun je via Twitter @Henkey via zijn Facebook pagina en Google+

Reacties (2)

    • sander

    Via last.fm gewoon voor 3 euro per maand alle denkbare muziek te beluisteren..alleen daar heb je geen downloadmogelijkheid. Ik denk slimme zet van Apple

    Di 16 mrt 2010, 11:19 [reply]

    • Daniel

    Grooveshark.com is gratis, bevat bijna alle muziek die ik ook maar zoek. Downloaden mag alleen met een betaald abbonement geloof ik.

    Noem me een echte hollander, maar ik gen gewoon geen zin om te betalen voor iets dat ook (legaal) gratis kan.

    Di 16 mrt 2010, 13:06 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Headlines

© 2004-2011 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap