1 op 10 internetgebruikers zet merkfilmpjes online

Di 15 april 2008 07:26, Jeroen, 7085 views

1 op 10 internetgebruikers zet merkfilmpjes online

Consumenten spreken over merken thuis, op het werk of in de supermarkt (“Word of Mouth”) of via het internet (Word of Mouse). Ze bekijken filmpjes online, verzamelen informatie via forums, blogs en chat sessies, verspreiden zelf boodschappen via deze kanalen en creëren zelf ook eigen merkboodschappen. Voor bedrijven is het belangrijk om te weten wat het effect hiervan is op hun merken.

InSites Consulting
deed een onderzoek naar het zogenaamde “Buzz Activation” in 6 Europese landen en voor 9 productcategorieën en ontwikkelde hiertoe een nieuw onderzoeksmodel.: ‘Word of Mouth’, ‘Word of Mouse’ en ‘Buzz Activation’.

Adverteerders worden geconfronteerd met meer en meer ‘waste’ bij hun advertentie- en communicatieplannen en proberen via het opzetten van virale campagnes ‘consumenten buzz’ en ‘conversaties’ in te schakelen in hun marketing plan. De consument ontvangt, verspreidt en creëert zelf boodschappen rond merken, offline (Word of Mouth) en online (Word of Mouse). Traditionele metingen om het effect van word of mouth of word of mouse te meten, zoals click through rates, aantal pageviews, ... geven geen volledig zicht op de impact van virale campagnes.

Door toepassing van een nieuw onderzoeksmodel brengt InSites Consulting verschillende fases van ‘buzz activation’ in kaart: het ontvangen, het verspreiden en het zelf creëren van boodschappen. Het fenomeen “buzz activation” werd door InSites Consulting onderzocht in België, Nederland, Frankrijk, Verenigd Koninkrijk, Duitsland en Spanje. Daarbij kwamen de volgende sectoren aan bod: non-alcoholische drank, alcoholische drank, medicijnen, voedingsmiddelen, auto’s, verzorgingsproducten en persoonlijke hygiëne, technologieën, muziek en financiële diensten.

8% van de surfers maakt zelf online filmpjes

Het gebruik van online communicatiekanalen voor hun merken is niet zomaar een hype bij marketeers. De resultaten van de studie van InSites Consulting tonen dat 4 op 10 respondenten minstens 1 keer per maand een filmpje over een merk online bekijkt. Consumenten verzamelen informatie over merken via online fora (38%), de website van bedrijven (36%), commentaren op blogs (32%) en in chat sessies (30%). 1 op 5 verstuurt zelf ook commentaar over merken per e-mail. 1 op 10 zet zelf online filmpjes op gespecialiseerde websites zoals youtube.com. 8% geeft aan dat ze maandelijks hun eigen filmpje maken. Dit toont aan dat consumenten zowel op het ontvangen, verspreiden en creëren van merkboodschappen actief zijn.

De studie van InSites Consulting peilde ook naar de locaties waar mensen de voorbije week merkinformatie hadden gehoord of verspreid. Respondenten communiceren vooral thuis (59%) over merken. Daarnaast is ook het internet zeer populair (53%), de werkplaats (52%), de supermarkt (42%), in het café (37%) of het restaurant (34%), het openbaar vervoer (24%) en op school (22%). Op heel veel verschillende plaatsen wordt dus over merken gesproken. Als je als bedrijf het effect van ‘buzz’ wil meten, is het belangrijk om zowel de offline als de online communicatie in overweging te nemen. Gevraagd naar online communicatie over merken, geeft 1 op 3 aan dat ze een online filmpje herinneren over een merk en 46% dat ze zelf via het internet hebben gecommuniceerd over merken. Welke merken rollen er dan zoal over de tongen? Grote wereldwijd verspreide merken als Coca-cola, Dove, Sony, BMW, Nike, Acer worden over alle landen vernoemd. Per land zijn er daarnaast lokale sterke merken die mensen doen praten, in België waren dat ondermeer Proximus, Telenet en Het Nieuwsblad. In Nederland ondermeer Amstel bier, De Telegraaf en Postbank.

Belgen spreken meer over auto’s, Nederlanders over muziek De Spanjaarden gaan meer dan in andere landen informatie over merken doorgeven, zowel offline als online en dit op sectoren zoals non-alcoholische dranken, voeding, auto’s, financiële diensten en muziek. Volgens de studie van InSites Consulting scoort Nederland lager op het verspreiden van ‘buzz’ dan België. Belgen spreken offline meer over auto’s dan Nederlanders, Nederlanders maken dan weer meer buzz over muziek dan Belgen.

Deze onderzoeksgegevens zijn het resultaat van het onderzoek ‘A new approach of measuring BUZZ(PDF)’, uitgevoerd vorig jaar door het marktonderzoeksbureau InSites Consulting en voorgesteld op het ESOMAR congres (Berlijn). Het onderzoek had als doel een volledig beeld te krijgen van de impact van virale campagnes. In totaal hebben 3.419 respondenten deelgenomen aan dit onderzoek. De cijfers zijn representatief voor de online populatie van elk land naar geslacht en naar leeftijd (15-65 jaar).


  • Reacties (0)
  • Video
  • Twitter
  • Tell-a-cowboy

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond



Gerelateerde tweets


  • Kurt Roswell
    Twitter Kurt Roswell 12/09/2009 12:14 uur
    eznets2u.com | Tips, Info & Free Downloads: 18 Web-Marketing ...: Keywords: viral video, buzz, word-of-mouth.. http://bit.ly/363fc
  • Sven Mulfinger
    Twitter Sven Mulfinger 19/04/2009 20:59 uur
    A leer: The Anatomy of Buzz Revisited, a clasico para los especialistas del Word-of-Mouth o del social media. #anatomyofbuzz
  • Gianluigi Cuccureddu
    Twitter Gianluigi Cuccureddu 05/03/2009 12:41 uur
    RT @Alexandra_A: Reading "The Buzz Starts Here: Finding the First Mouth for Word-of-Mouth Marketing" http://TwitPWR.com/7gh/ [excellent!]

DC Fotofeed

Evan Penny @ Tefaf 2010 ; self variation in silicone

DC Mobile



Agenda

» SXSW  DC will be here

Austin, Texas

12 maart 2010 / 21 maart 2010

» The Marketing 2.0 Conference  DC will be here

Paris

22 maart 2010 / 23 maart 2010

» E-Reading event 2010

High Tech Campus Eindhoven

23 maart 2010

» Trendsfactory  DC will be here

Zaltbommel

25 maart 2010

» Microsoft Devdays

World Forum in Den Haag

30 maart 2010 / 31 maart 2010

» SpinAwards 2009  DC will be here

Amsterdam

08 april 2010


Nieuwsbrief

Schrijf je in voor de DC nieuwsbrief:



Zoeken



Marketing 2.0Trendsfactory
Advertising



The Next Web

My BlogLog


Flickr

  • Het vingertje van KemkersDrama Sven Kramer in Beeld
  • Brabarts toekomstige poptempelZoomvlietStudio Bergen op Zoom
  • Proeverij Caruso Roosendaals mooiste ;)Facebook Boek
  • Yolanda 40 jaar lunchpartyExit 2
  • The End of CultuurnachtNHTV Breda
» DC op Flickr


Subscribe with Bloglines Add to Google

RSS Feed


© 2004-2010 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved - Personal weblog of Henk de Hooge and Paul Aelen.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap