De Tour de France op Twitter

De Tour de France op Twitter

Het is weer zover, de Tour de France is gestart. Dopingschandalen en recessie lijken geen invloed te hebben op 's werelds meest populaire wielerevent. De Tour staat letterlijk boven alle wetten ook al worden deze soms door een rechter gecorrigeerd (Tom Boonen). Gisteren in Monaco leek het wat minder druk maar dat had meer te maken met de toegankelijkheid van het ministaatje.

De Tour anno 2009 heeft er wel een fenomeen bij, renners, ploegleiders en volgers zijn aan het Twitteren geslagen. Waar de traditionele media al 100 jaar de berichtgeving bepaald is er vanaf nu dus ook Twitter. En al moeten we z'n account nog dubbelchecken, het lijkt er op dat zelfs Mart Smeets (@mart_smeets) is gevallen voor deze vorm van communicatie.

Wie Twitteren er zo al: Natuurlijk de Boss himself Lance Armstrong (@lancearmstrong) met een record aantal followers van meer dan 1.2 mio, Cadel Evans (@CadelOfficial), Steven de Jongh (@Stevendejongh), team Quick Step (@QuickStep_TOUR) mooie foto's en veel fun, Mick Rogers (@mickrogers) Tweet met Ivan Basso (@Ivanbasso) die niet mee is, Raboploeg (@Rabowielrennen) nog geen tourupdates, Levi Leipheimer (@LeviLeipheimer) zie de foto van Klodi (hoezo doping ;-), Laurenstendam (@Laurenstendam). Christian Vande Velde (@ChristianVDV), Andy Schleck (@andy_schleck). Ken jij nog meer Twitter acounts van renners, ploegleiders en anderen vanuit de Tour plaats ze dan svp in de comments.

2d600050395e57e734f486cf6df66dec7accd832_42066_90_90_1Henk de Hooge

is oprichter en hoofdredacteur van Dutchcowboys. Daarnaast is hij online-uitgever, internet entrepreneur en MD van Red Banana, een creatief content marketing en communicatie bureau. Henk volgen kun je via Twitter @Henkey via zijn Facebook pagina en Google+. Zijn foto's kun je vinden door hem te volgen op Instagram.

Reacties (9)

    • Paul Stalenhoef

    Je kan ook kijken op de site van de NOS: http://tour2009.nos.nl/extra/index
    Daar staan er ook een aantal.

    Zo 5 jul 2009, 11:08 [reply]

  • @johanbruyneel
    @dzabriskie
    @ghincapie

    Zo 5 jul 2009, 11:09 [reply]

  • @Paul Thanks voor de tip Paul

    Zo 5 jul 2009, 11:11 [reply]

    • Via Twitter @hanskoning
    • [website]

    Alberto Contador (Astana): @acontador
    Carlos Sastre (Saxobank): @carlossastre
    Dave Zabriskie (Garmin): @dzabriskie
    Bradley Wiggins (Garmin): @bradwiggins
    George Hincapie (Colombia): @ghincapie
    Allan Davis (Quickstep): @allandavis27
    Brett Lancaster (Milram): @bdlancaster
    Filippo Pozzato (Katiowa): @Pozzato_Ego
    Fumiyuki Beppu (Skil-Shimano): @fumybeppu
    Kurt Asle Arvesen (Saxobank): @kaarvesen
    Mark Renshaw (Colombia): @markrenshaw1
    Tom Danielson (Garmin): @tomdanielson

    Teams:
    Johan Bruyneel, manager van Astana: @JohanBruyneel
    Merijn Zeeman, coach Skil-Shimano: @merijnzeeman
    Astana: @TeamAstana
    Garmin: @TeamSlipstream
    Cervelo: @cervelotestteam

    Zo 5 jul 2009, 11:42 [reply]

  • Rabo heeft een iphone app

    http://twitter.com/rabowielrennen
    http://twitter.com/laurenstendam
    http://twitter.com/LeviLeipheimer
    http://twitter.com/lancearmstrong
    http://twitter.com/maxarmstrong1 (zoontje)
    http://twitter.com/bradwiggins
    http://twitter.com/stevendejongh
    http://twitter.com/mcewenrobbie

    En de nos site die alle twitterende renners volgt
    http://tour2009.nos.nl/extra/twitter

    Zo 5 jul 2009, 12:10 [reply]

    • Floor-is

    Zojuist een bericht van Lance himself:

    TdF riders on Twitter. @levileipheimer, @bradwiggins, @dzabriskie, @christianvdv, @thedpate, @cadelofficial, @wegelius, @andy_schleck...
    & @kaarvesen, @carlos_sastre, @mickrogers, @ghincapie, @markrenshaw1, @bdlancaster, @laurenstendam, @stevendejongh, @koendekort, @fumybeppu

    Voor hen die nog wat mensen willen volgen ;)

    Ma 6 jul 2009, 11:25 [reply]

  • volgens mij is @mart_smeets niet de 'echte' mart smeets...

    Wo 8 jul 2009, 11:17 [reply]

    • Jan Alewijn

    oprottten met die oude lul

    Wo 8 jul 2009, 22:50 [reply]

  • Nog een site over de Tour

    Ma 13 jul 2009, 22:05 [reply]

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Recommend on Google

Headlines

© 2004-2014 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap

Hosted by Nines