
Microsoft moet 290 miljoen dollar betalen aan het Canadese softwarebedrijf i4i Inc. Microsoft zou de code die gebruikers toelaat content in XML te schrijven hebben gestolen van jet Canadese bedrijf. Het betreft niet het gebruik van XML op zich maar om specifieke algoritmes die door i4i ontwikkeld zijn.
Vervolgens besliste dezelfde rechtbank in Washington ook dat Microsoft vanaf januari 2010 niet langer het populaire softwareprogramma Microsoft Word mag verkopen. Maar de softwaregigant heeft inmiddels al een plan B klaarliggen. Vanaf 11 januari gaat het namelijk van start met de verkoop van de nieuwe, codevrije versie van Word.
De zaak werd al in 2007 aangespannen, toen i4i Microsoft voor de rechter daagde omdat de door haar geschreven code "één van Microsofts grootste goudmijnen was geworden". Wereldwijd maken zo'n 500 miljoen mensen gebruik van Word.
In een statement laat Microsoft verder weten: "While we are moving quickly to address the injunction issue, we are
also considering our legal options, which could include a request for a
rehearing by the Federal Circuit Court of Appeals en banc or a request
for a writ of certiorari from the U.S. Supreme Court."




















