Meer aanvallen verwacht op Social Networks in 2010

Wo 30 december 2009 14:15, Babette Soffer, 6340 views

Meer aanvallen verwacht op Social Networks in 2010

Gisteren had ik het al over de populairiteit van sociale netwerksites in 2009. Maar sociale netwerken als Facebook en Twitter kunnen in 2010 ook meer last gaan krijgen van cybercriminelen. Dat blijkt uit een nieuw rapport dat McAfee publiceerde (PDF).

McAfee verwacht ook slimmere en gevaarlijkere trucjes voor het “volgen van geldzaken". David Marcus, directeur McAffee Labs laat in een interview (klik hier voor de podcast) weten dat hij verwacht dat Facebook en andere sociale netwerken het doelwit wordt van cybercriminelen in 2010.

Volgens McAffee is Twitter het meest kwetsbaar door de URL-Shortner dienst, zoals bit.ly en tinyurl.com. Er is opzich niks mis met de dienst, maar wanneer je klikt op zo een verkorte link heb je nog geen idee waar deze je naartoe brengt, tot je er bent. Het zou dus stukken beter zijn als de URL verkorters eerst gecheckt worden.

Producten van Adobe zoals Reader en Flash zijn eveneens doelwitten. Het is niet dat Adobe iets verkeerd doet, maar het zijn gewoon producten die massaal worden gebruikt en daarom zeer interessant zijn als doelwit. Ook is er enige bezorgheid over Google Chrome, welke volgens verwachting officieel gelanceerd zal worden in 2010.
 
McAfee waarschuwde ook voor bank Trojans met nieuwe tactieken die veel verder gaan dan het simpele keylogging met screenshots.

Het rapport van McAfee werd wel met wat optimisme afgesloten. In 2009 werden voor dit soort cybercriminelen flink wat straffen uitgedeeld. De internetters beginnen voorzichtiger te zijn. Iedereen heeft er genoeg van te worden uitgebuit en regelmatige gebruikers beginnen steeds offensiever te worden en willen het internet terug.


  • Reacties (2)
  • Social Media
  • Twitter
  • Tell-a-cowboy

Reacties (2)

 

  • Misschien een kleine reactie om verwarring te voorkomen: het gaat hier om Chrome OS, het nieuwe besturingssysteem van Google, niet de browser. Doordat internet applicaties directere toegang krijgen tot locale systemen, wordt beveiliging van de applicaties belangrijker.

    Thu 31 Dec 2009, 01:26


  • Ik denk dat de social networks zelf eerst de beveiliging van hun website op orde moeten hebben.

    Als je ziet dat Twitter laatst gehack werd is dat nog zeker niet het geval.

    Thu 31 Dec 2009, 08:46

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond



  • Facebook in Real Life

Gerelateerde tweets


DC Fotofeed

Evan Penny @ Tefaf 2010 ; self variation in silicone

DC Mobile

Laatste reacties



Agenda

» SXSW  DC will be here

Austin, Texas

12 maart 2010 / 21 maart 2010

» The Marketing 2.0 Conference  DC will be here

Paris

22 maart 2010 / 23 maart 2010

» E-Reading event 2010

High Tech Campus Eindhoven

23 maart 2010

» Trendsfactory  DC will be here

Zaltbommel

25 maart 2010

» Microsoft Devdays

World Forum in Den Haag

30 maart 2010 / 31 maart 2010

» SpinAwards 2009  DC will be here

Amsterdam

08 april 2010


Nieuwsbrief

Schrijf je in voor de DC nieuwsbrief:



Zoeken



Marketing 2.0Trendsfactory
Advertising



The Next Web

My BlogLog


Flickr

  • Het vingertje van KemkersDrama Sven Kramer in Beeld
  • Brabarts toekomstige poptempelZoomvlietStudio Bergen op Zoom
  • Proeverij Caruso Roosendaals mooiste ;)Facebook Boek
  • Yolanda 40 jaar lunchpartyExit 2
  • The End of CultuurnachtNHTV Breda
» DC op Flickr


Subscribe with Bloglines Add to Google

RSS Feed


© 2004-2010 Dutchcowboys.nl - All Rights Reserved - Personal weblog of Henk de Hooge and Paul Aelen.

All views and opinions expressed are those of the authors of Dutchcowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap