Sociale netwerken belemmeren innovatie
Als we de resultaten van het onderzoek van Viktor Mayer-Schönberger moeten geloven zorgt een overdaad van informatienetwerken voor een terugval in diversiteit, innovatie en radicale veranderingen.
In de nieuwe editie van Science schrijft de directeur van the Information + Innovation Policy Research Center aan de National University of Singapore over het opnieuw uitvinden van het internet. Omdat dit zo'n open systeem is, zijn er enorm veel applicaties op gebouwd. Maar de technische protocollen zijn verre van perfect. Het dilemma is dat het ontwikkelen van een compleet nieuw protocol voor grote problemen kan zorgen, juist omdat er al zoveel applicaties en systemen afhankelijk zijn van het oude protocol. Dit lock-in effect treedt op bij meer open source systemen en belemmerd radicale innovatie. De auteur geeft in zijn artikel ook een voorzet hoe dit is op te lossen, onder andere door innovatieve medewerkers minder te linken aan de rest van de organisatie en ze in een kleinere groep samen te laten werken. Een kleinere groep ontwikkelaars zal ongebruikelijke en radicale ideeën meer de tijd geven om te ontwikkelen.
Helaas is het artikel niet volledig online beschikbaar maar via MSNBC, New Scientist en ReadWriteWeb kun je een aardig beeld krijgen van de ideeën van dhr Mayer-Schönberger. De discussies die in de reactiepanelen volgen zijn ook zeker de moeite van het volgen waard. (Foto: Thomas Hawk)
Reageren
Gerelateerde tweets
-
Bruce 16/08/2009 13:24 uur
Social cloud technology in the fabric of the Internet - Research ...: Social networking primarily has been built.. http://cli.gs/9jQLH -
Bruce 02/08/2009 19:29 uur
Social Networking Benefits - Social Networking Tools - Top Social ...: Social networking is one of the hottest t.. http://cli.gs/zqbSV -
Social Media Mind 28/07/2009 02:54 uur
Social networking for a better government - The Washington Times: However, with the Internet and social networki.. http://snipurl.com/o3i61 -
Guido Jansen 27/07/2009 01:19 uur
Leuke documantaire net op Discovery over internet/ social networking: Download: The True Story of the Internet http://bit.ly/lL5rj -
Gordon Bengston 12/07/2009 06:03 uur
How To Utilize Social Networking Sites For Online Business ...: Through social networking sites, Internet users .. http://bit.ly/adOc2 -
Alexis S 09/07/2009 03:19 uur
Social Networking Groups | Internet Marketing & Social Media ... http://u.mavrev.com/j0ki -
Bruce 06/07/2009 22:24 uur
Social Networking: Even the Pope does It: But when even the Pope is using the Internet for social networking, it.. http://bit.ly/oEttW -
Pam Eppinette 20/06/2009 21:09 uur
Monavie University has a free course to teach social networking - create an online presence on the internet. -
Social Media Mind 19/05/2009 22:50 uur
Bishop warns Roman Catholics against 'inane' internet Twitterings - Daily Telegraph: Social networking websites .. http://snipurl.com/id8gw -
Salazar @ Teelook 19/05/2009 04:49 uur
Social Networking Brings the Zettabyte Era to the Internet http://tinyurl.com/oqmo8x -
Locksmith Company 18/05/2009 07:39 uur
The New improved #internet marketing social networking all you need to star advertising your websites social networking http://bit.ly/AxGhp -
Locksmith Company 18/05/2009 07:33 uur
#Search #Engines internet marketing social networking all you need to star advertising your websites social networking http://bit.ly/AxGhp
Laatste reacties
- Marieke: Hallo Jasper, Kijk maar n...
- Jesper: Ik vind dit concept harstik...
- iPhone gebruiker: De iPad zal inter...
- bitkid: Mooi voor apple maar ik vin...
- Robert van Geenhui..: Goede zaak! ...
- iPhone gebruiker: Grappig dat pirat...
- Siets: Bij heel veel van deze sites...
- jeroen thissen: Pffff. Betalen voor...
- zoe: ik ben het kaia
- iPhone gebruiker: Ahaha
Video Reports
-

Video: Sfeerimpressie dag 3...
Views: 4083
-

SXSW: dag 2 vanuit Austin, ...
Views: 1439
-

SXSW: Impression of the fir...
Views: 2554
-

SXSW 2010: Picking up our b...
Views: 2105
-
Views: 9910
-

The Muppets: Bohemian Rhapsody
Views: 12425
-

Google Chrome OS Open Sourc...
Views: 10290
-

Passion : World’s Greatest ...
Views: 10942
-

The Go Programming Language...
Views: 9898
-
Views: 23821









![Gadget van de Week: HTC Desire Silver [Adv]](/images/upload/htc_small_gvdw_6565_155_90.jpg)







![The State of The Internet [Video]](http://ats.vimeo.com/483/302/48330256_200.jpg)




























Reacties (7)
Wat een waanzinnig rare stelling. Iedereen die een beetje met internet leeft moet het hier toch mee oneens zijn?
Social networks helpen je juist:
- Nieuwe contacten te leggen waar je anders nooit mee zou praten: en dus tot innovatieve ideeen te komen
- Innovatieve ideeen te delen, zodat je medestanders kunt vinden en ingangen om je idee verder te brengen.
- Contacten te onderhouden: en dus een goed idee in leven te houden
- Nieuwe ideeen mogelijk te maken die bouwen op sociale netwerken!
Thu 6 Aug 2009, 12:02
Zijn punt is: er zijn steeds meer applicaties beschikbaar die gebruik maken van een verouderd protocol, dit zal de transitie naar een nieuw protocol bemoeilijken.
Sociale netwerken bieden ontzettend veel applicaties, en daarom dragen zij bij aan het scala 'legacy' applicaties. Gooit hij er ook nog even open source tussendoor.
Allemaal beetje kort door de bocht. Ipv de schuld te geven aan allerlei bestaande systemen kan hij beter tijd steken in het nadenken over een transitiepad.
Ik vind het een beetje te kort door de bocht om sociale netwerken de schuld te geven van innovatie belemmering.
Thu 6 Aug 2009, 12:07
ik denk dat hij helemaal niet de sociale netwerken bedoeld zoals wij die interpreteren.
Hij bedoet gewoon dat je, als je binnen een structuur (welke dan ook), valt, je automatisch een prikkel krijgt om daar te blijven (als je je er thuis voelt). Hoe meer mensen zich er thuis voelen, hoe lastiger dan ook de structuur te veranderen is.
In het geval van internet voelen miljarden mensen zich daar thuis, en zal de structuur (grotendeels) blijven zoals die is. Dit staat innovatie in de weg.
Zoiets?
Thu 6 Aug 2009, 13:02
grappig dat de titel van het artikel kopt over 'sociale' netwerken, terwijl in de artikel body ze het hebben over informatienetwerken...
@DC redactie: vanwaar deze titel?
Thu 6 Aug 2009, 13:51
Ik heb al langer mijn bedenkingen over het nut en de toekomst van sociale netwerken.
Wel eens een negatieve beoordeling van iemand over iemand op LinkedIn gezien?
Ik vind het zo'n natte bedoening dat ik er sterk over denk om mijn account daar op te zeggen. Het is me teveel van 'ik vind je geweldig, wat denk je van mij?'.
Zo wordt iemand, die ik in 1998 maar niet overtuigd kreeg van de toekomst van onze kleintjes (de rubrieksadvertenties) op internet, door een ander, die er toen ook niks van snapte, op linkedin als een internetvisionair omschreven.
Die kleintjes hoorden volgens die figuur, tegenwoordig desondanks directeur van een media bedrijf (althans zo noemt zich dat op LinkedIn), niet op onze website thuis en zouden daar ook nóóit een plaats vinden.
Ik zie verder op LinkedIn zeer positieve beschrijvingen van figuren die vanwege totaal disfunctioneren het pand verlaten hebben, toegevoegd door anderen die per ommegaande eenzelfde soort veren in de reet gestoken krijgen.
Thu 6 Aug 2009, 15:52
Als auteur van bovenstaand artikel reageer ik graag op bovenstaande. Om met het verschil sociale netwerken/informatienetwerken te beginnen, dat is in het vertalen van de engelse artikelen er tussen geschoten, geen bewuste misleiding of anderszins. Sterker nog, wat zou het verschil zijn? Mayer-Schonberger stelt in zijn onderzoek:
"An overabundance of connections over which information can travel too cheaply can reduce diversity, foster groupthink, and keep radical ideas from taking hold"
Klinkt als een sociaal netwerk volgens mij?
De insteek van het onderzoek is wat kort door de bocht, want inderdaad, hoe gaat het in groepen die juist heel divers zijn of waar de netwerkconnecties juist wat zwakker zijn? Met name in Jeff Howe's Crowdsourcing wordt hier op ingegaan.
De basis van het onderzoek is de vraag: Wat als we een nieuw internet zouden bedenken?
Het grootste dilemma waar je dan tegenaan loopt zijn inderdaad de legacy systemen, hoe daar mee om te gaan? En om daar een oplossing vor te zoeken, om die radicale omslag te kunnen maken, is het goed om juist als solo-denker of in een zeer kleine groep incubators te werk te gaan in plaats van op de mening van de menigte te vertrouwen
Op ReadWriteWeb staat een toepasselijke reactie (http://www.readwriteweb.com/archives/do_too_many_friend_connections_h arm_unique_thinkin.php#comment-150916):
I think this post and the responses to it are a good example of how what Mayer-Schönberger is talking about can happen.
Someone presents an innovative idea, backed by actual research. Then, people who have no actual knowledge in the subject area chime in and say, "No, no, that's not right, what we are doing now is just fine, your idea isn't right." Groupthink is restored and we can all go back to tweeting.
Ik vind het een boeiende gedachtengang van Mayer-Schonberger en ben erg benieuwd waar het toe gaat leiden.
Thu 6 Aug 2009, 16:30
Tja, dus open source is de doodsteek van het toekomstige Internet. Lekker hoor :-)
Ik dacht dat patenten en copyright-wetgevingen meestal innovatie tegen gaan, hetgeen haaks staat op het opensource gedachtengoed (geen patenten en copyleft).
Dr. Andrew W. Torrance & Dr. Bill Tomlinson gaan rechtstreeks in op deze problematiek :
"http://www.stlr.org/volumes/volume-x-2008-2009/torrance/" . Beide heren zijn verbonden aan de Columbia Universiteit en hebben het over het feit dat patenten geen nieuwe ontwikkelingen te weeg brengen, integendeel.
Ach ik zou de hoge heren laten discuteren.
Toch twee puntjes :
- als ik een legacy systeem vind is het meestal van commerciële makelij
Legacy = pertaining to old or outdated computer hardware, software, or data that, while still functional, does not work well with up-to-date systems.
Wat dit te maken heeft met open source is onbegrijpelijk.
Het afzonderen van cellen waardoor een grotere innovatie zou kunnen ontstaan, doet zich nu reeds voor in de software-wereld.
Los van open source of propietaire software dienen we ons de vraag te stellen, wie wie dient. 't Is te zeggen, kan de eindgebruiker gemakkelijk de ontwerper / innovator bereiken ?
Door cellen op te richten krijgt men wellicht het probleem dat we naar zeer ambitieuze projecten gaan, maar die voor de gebruiker geen zijn hebben.
Overigens, puur technisch gezien is TCP/IPv6 wel degelijk mogelijk, maar één softwarefirma wil de kosten noch de moeite doen om haar oude OS'en te voorzien van een nieuwe TCP/IP - stack. U mag één keer raden ... . Zij zijn ook vragende partij voor een nieuw Internet met een door hen ontworpen technologie en patent.
- Twitter is niet open source maar nu net proprietary. (Dus een gesloten protocol).
Een vraagje: bij MSNBC staat MS toch niet voor Microsoft ?
Thu 6 Aug 2009, 17:24